cateva sfaturi va rog: nu reusim sa facem sex

29-07-2008
mih.ion
Nu este medic/terapeut
mih.ion
Buna ziua.
Eu am o problema mai ciudata cred. Sunt de un an cu prietenul meu si de curand am incercat sa facem sex. Noi doi suntem virgini. Problema noastra e ca nu reusim sa facem sex, adica el nu nimereste sa ma penetreze. Cum se poate asa ceva? Eu ma gandeam ca e mai mult o chestie din instinct dar se pare ca nu reusim deloc :d
Puteti sa-mi dati cateva sfaturi?
4 comentarii
0
30-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Aolo!N-are "simtul gaurii"????Grav!:-))
lasand gluma deoparte nu prea inteleg cum se intampla...Ghideaza-l tu cu mana daca altfel nu merge...Si sper sa mearga asa...Asteptam vesti bune!
0
31-07-2008, ora 00:00
ileana_cons
Nu este medic/terapeut
ileana_cons
Buna ziua,
Da, se mai intimpla. Este probabil stresat si anxios, iar tu mai inhibata si nu il prea ajuti. Se prea poate la inceput. Ai rabdare, aceasta situatie este pentru el mai stresanta de 1000 de ori decit pentru tine. Barbatii cred ca ar trebui, vorba ta, din instinct, sa fie f. buni, iar o infirmare a acestei credinte, mai ales asa, le loveste din plin orgoliul. Ai rabdare cu el, si ajuta-l. Nu il face sa se simta prost, asigura-l ca e doar o chestie trecatoare (fiindca este). In acelasi timp, spune-i ca iti doresti sa fii cu el, si te bucuri chiar si de apropierea de el, nu neaparat de cit de "expert"este. Ca asta arata ca nu are foarte multa experienta, iar asta e unul dintre lucrurile pe care le iubesti la el, fiindca te face sa te simti speciala. Asta era o sugestie, ideea este sa ii dai incredere in el si sa nu il complexezi.
Dr. Ileana Constantin
Medic rezident psihiatrie
0
02-08-2008, ora 00:00
mih.ion
Nu este medic/terapeut
mih.ion
O sa incerc sa fiu mai calma. Cred ca din cauza faptului ca nu am reusit de prima oara am ajuns sa ma inhib si sa fiu mai nervoasa. Stiu ca lui ii e mai greu dar nu am reusit sa-l linistesc pana acuma. O sa vad cum iese o noua incercare in curand :d
0
20-08-2008, ora 00:00
danelly_20_2006
Nu este medic/terapeut
danelly_20_2006
acorda-i si tu un pik de incredere, o sa reuseasca, poate k e mai timid:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici