Caut un medic - am HPV/candidoza bucala

01-05-2008
verlene
Nu este medic/terapeut
verlene
Am HPV high risk. Am observat bube si pe limba, in spate.Este tot HPV sau candidoza bucala? Va rog din suflet sa imi dati un raspuns si un nume de medic. Va multumesc anticipat.
7 comentarii
0
01-05-2008, ora 00:00
cat_woman
Nu este medic/terapeut
cat_woman
as fii si eu interesata de caz.fiica mea a fost."cadorisita" de fostul iubit cu asa ceva.as vrea sa stiu tot ce se poate stii despre asta
0
02-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Va puteti face o programare la Medical City la telefon 222.17.70.
Pentru Verlene-este bine sa va recoltati si un exudat lingual, cel mai probabil ete o candidoza.
Toate cele bune.
0
02-05-2008, ora 00:00
verlene
Nu este medic/terapeut
verlene
Va multumesc mult, doamna doctor!

Am incercat sa ma programez la d-voastra dar mi s-a spus ca nu va simtiti prea bine si sa sun saptamana viitoare. Pentru candidoza bucala ma pot programa la d-voastra, la ginecologie, sau la un dermatolog? Am nevoie de cineva care sa ma ajute si sa se comporte ok cu mine, in conditiile in care toamna trecuta am avut de sufeirt de pe urma unei doamne doctor care s-a purtat destul de urat doar pentru ca am HPV.

Va multumesc anticipat pentru ajutor si toate cele bune.
0
02-05-2008, ora 00:00
verlene
Nu este medic/terapeut
verlene
Pentru nico_nico: HPV-ul este o BTS, puteti gasi informatii suficiente pe internet, mai multe decat va pot spune eu. Stiu ca HPV-ul nu se vindeca, chiar daca papiloamele dispar, este prezent pe viata in organism si poate duce chiar la cancer de col. Un regim alimentar echilibrat, precum si miscarea pot preveni o noua aparitie a papiloamelor insa nimic nu este garantat.

Sanatate fiicei d-voastra si numai bine!
0
02-05-2008, ora 00:00
cat_woman
Nu este medic/terapeut
cat_woman
multzumesc pentru raspunsuri.deja stiu aproape tot, insa intotdeauna mai este ceva de aflat, nu? a fost deja cauterizata o data a avut peste 100 de negi.este inca foarte tanara si a crezut ca este vorba de ceva cauzat de la epilatul cu ceara si mi-a spus destul de tarziu.cand am vazut mi-am dat seama imediat despre ce este vorba.problema este ca in 2 saptamani au aparut altzii.deci in 2 luni se va cauteriza de doua ori. pana cand va dura asta dumnezeule? ia isoprinosine. as fii vrut sa stiu daca se mai poate face si altceva in afara de acest medicament si cauterizarea cu laser.am uitat sa precizez.ca suntem stabilitzi in italia. peste cateva zile va merge din nou la medic. daca vom afla ceva nou va von spune si voua.teama mea cea mai mare esta daca putem lua si noi din familie.deja spalam totul cu desinfectantzi.
0
23-04-2014, ora 15:57
radudiana92
Nu este medic/terapeut
radudiana92
Buna ziua!! Si eu am aceeasi problema, am facut cauterizare, am scapat de condiloamele din zona genitala, insa de cand am inceput tratamentul cu isoprinosine au inceput sa-mi apara pe limba si in gat niste bubite roz care seamana foarte bine cu condiloamele. As vrea sa stiu cat de periculoase sunt, ce as putea face pentru a scapa de ele si eventual in cat timp vor disparea cele de pe limba si gat?
Va rog sa ma ajutati cu o informatie pentru ca nu gasesc prea multe detalii in nicio parte.
0
02-01-2023, ora 20:44
Lopat
Nu este medic/terapeut
Lopat
buna...ati scapat ds condiloamele din gura?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.