Caut un sfat

28-04-2007
gabriela_32
Nu este medic/terapeut
gabriela_32
Am un baietel de 3 ani si 5 luni, care transpira f tare in primele ore de somn in special in jurul gatului. Mi-au spus ca ar avea o lipsa de calciu (din sept pana in febr am facut o cura de calciu-CalCeVita cate 10 tablete in fiecare luna) pt ca nu i-am dat concomitent cu CalCeVita si vestitul Vigantol, si nu s-a fixat calciu. Este o problema reala, nu stiu daca asta e raspunsul imi fac griji sa nu aiba vreo afectiune cardiaca sau cine stie ce altceva... nu sufera de rahitism. Ce ma sfatuiti, ce medic sa consult pentru a fi sigura ca e doar o lipsa de calciu? Va multumesc anticipat.
2 comentarii
0
29-04-2007, ora 00:00
al_dumitru
Identitate neconfirmată
al_dumitru
Pentru linistea dvs, puteti consulta un cardiolog de copii. Dar se intimpla ades la unii copii sa transpire asa de tare, fara ca asta sa fie semn de cine-stie-ce boala. Pur si simplu se culca de dupa-amiaza si se trezesc uzi pe cap de parca ar fi iesit din piscina. Puneti-i un prosopel pe perna, eventual schimbati-l, uscati-l cu foenul cand se trezeste, sa nu ii raceasca muschisorii si sa il doara, dar eu nu cred ca e asa boala grea.
0
05-09-2007, ora 00:00
DANACA
Identitate neconfirmată
DANACA
urmariti sa vedeti si alte simptome.nu ia in greutate, nu maninca?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.