Ce anticonceptional imi recomandati?

23-08-2013
Fia
Nu este medic/terapeut
Fia
Buna, la recomandarea medicului ginecolog am luat diane 35 pentru cosuri 5 luni. Apoi am fost sa imi recomande ceva doar pentru contraceptie pentru ce mi-au disparut problemele cu cosurile. Am fost la 2 medici si unul mi-a recomandat yaz si unul yasmin. Care mi-l recomandati? Sau as putea sa continuu cu melleva 35 care este inlocuitorul lui diane35 (diane este retras de pe piata), pentru ce m-am simtit bine cu el si nu am avut nici un fel de reactie adversa. Va rog sa imi raspundeti, multumesc!
4 comentarii
0
25-08-2013, ora 21:07
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Daca v-ati simtit bine cu Diane, atunci continuati cu melleva, care e copy and paste fata de Diane. Celelalte doua, yaz si yasmine, nu au aceeasi formula.
0
26-08-2013, ora 23:53
Fia
Nu este medic/terapeut
Fia
Multumesc!
0
28-08-2013, ora 22:46
Fia
Nu este medic/terapeut
Fia
Buna, revin din nou. si melleva s-a retras de pe piata. As vrea sa imi recomandati dumneavoastra ceva, pentru ca nu am timp sa merg la doctoul care mi-a recomandat dianele pentru ca este dintr-un al oras si in doctorii de la mine din oras nu prea am incredere (de acea am fost la doi). As dori ceva pentru contraceptie, pentru ca problemele cu cosurile mi-au disparut, am 160cm, 50kg, si m-am saturat de prezervativ (am o relatie stabila, de durata). Va rog sa imi raspundeti, multumesc!
0
04-09-2013, ora 18:02
moisiiandraelena
Nu este medic/terapeut
moisiiandraelena
Buna ziua! Am 20 de ani si vreau sa iau anticonceptionale dar nu am menstruatia regulata. Cum fac cu pilulele pt perioada menstruatiei?Imi puteti explica va rog cum sa le iau in situatia aceasta?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • MIT: Anticoncepționalele îngrașă
  • Anticoncepționalele ar putea afecta structura cerebrală
  • Contraceptivele orale nu cresc riscul de anomalii congenitale
  •