Ce ar putea fi ?

31-10-2009
Ncretzulina
Nu este medic/terapeut
Ncretzulina
Va rog frumos sa ma ajutati pentru ca e prima oara cand mi se intampla si nu stiu ce am! De cateva zile, am niste scurgeri de culoare maronie pe care nu mi le pot explica.Persoanele carora le-am spus pana acum, mi-au spus ca am racit si de aceea am aceste scurgeri, insa mi-e teama sa nu fie altceva mai grav.Trebuie sa precizez ca mi-am inceput viata sexuala, sperand ca ceea ce mi se intampla nu are nici o legatura cu acest amanunt.
Va rog sa imi spuneti cauza...si poate si ce as putea sa fac, sa nu mi se mai intample.
Multumesc mult!
3 comentarii
0
01-11-2009, ora 01:01
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Raceala aceea de care spui, provoaca dureri/usturimi la urinat!Daca nu ai aceste simptome, cel mai bine ar fi sa mergi la un medic ginecolog si sa iti faci un examen al secretiei vaginale, pentru ca cel mai probabil este vorba despre o infectie vaginala.Doctorul este cel mai in masura sa iti spuna exact de unde provin acele scurgeri, pentru ca exista posibilitatea ca si contactele sexuale neprotejate sa fie cauza aparitiei lor.
Sanatate!
0
01-11-2009, ora 17:51
Ncretzulina
Nu este medic/terapeut
Ncretzulina
dar am avut numai contacte sexuale protejate.:-s
0
18-11-2009, ora 10:43
Ncretzulina
Nu este medic/terapeut
Ncretzulina
va rog raspundeti mi si mie...pt ca vam spus ca am avut doar contacte sexuale protejate si totul a fost ok...vreau sa stiu sigur ca nu am cum sa fiu insarcinata, din tot c vam spus mai sus si ca ar putea fi doar o infectie?...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •