ce ar putea fi ? ma chinuie ingrozitor

18-01-2017
utilizator_184969
Nu este medic/terapeut
utilizator_184969
Buna ziua
---------* si va scriu cu mare durere in suflet necazul meu care ma macina de 2 ani de zile si care practic mi-a distrus viata, numai sunt capabil sa fac nimic din cauza senzatiilor pe care le am, in fine sa va explic despre ce este vorba, in zonele frunte, gat, ceafa, piept, spate, sold, scalp al capului, am niste senzatii la piele, o sa vi sa para ciudat cum explic eu, da chiar nu gasesc cuvintele necesare in vocabularul meu sa intelegeti, in fine eu explic ce simt si dumneavostra imi spuneti despre ce este vorba, am niste senzatii la zonele mentionate mai sus, defapt ma ia uneori, la piele ``mi se pun niste senzatii la piele la zonele mentionate mai sus, parca nu as mai simti pielea si chiar in zonele acelea ma furnica si de exemplu daca apas cu degetu pe furnicaturile acelea isi revine complet zona aceea temporal
Sa va dau un exemplu pielea dupa picior sau antebrat nu o simt ca si cea zonelor care vi le-am mentionat mai sus, nu ca nu as simti pielea deloc, este total eronat, ``parca nu ar fi pielea la fel de ``tare`` ca de exemplu nu simt la fel cand dau la piept si cand dau la picior sau brat, este total diferita senzatia cand ma ating cu mana pe zonele diferite care le-am enumerat
Stiu ca o sa vi se para umpik ciudat cum le explic eu, atat pot explica eu ce simt, da poate dumneavostra stiti mai bine despre ce este vorba !!
Din ce am ctiti pe net, nu spun ca e adevarat da imi dau si eu cu o parere ar fi o pierderea a sensibilitatii la piele.
Si mai e ceva, cand stau pe scaun uneori parca ma ia un fior pe spate si tresar dintr-o data si mi se face pielea de gaina pe maini
Si inca ceva, am observat cand port tricouri mulate pe piept se amplifica senzatia si mai tare la piept.

Am incercat si tratament pshiatric, degeaba, am fost si la vreo 2neurologi la stat da care nu prea am vazut ca si-au dat interesul, datimi un sfat oriunde unde sa merg sa pot sa imi revin ca simt ca numai pot face fata senzatiilor astora, si din ce cauza ar putea fi, o fi neurologic sau de pshiatrie ?

(*modificat de admin)
1 comentarii
0
24-01-2017, ora 16:48
Laura@Laura
Nu este medic/terapeut
Laura@Laura
Părerea mea este că totul este în mintea ta! Cred că asta este anxietate.Că sa întrebi mai multe și să ți se și răspundă, intra te rog tot aici pe romedic forum, dar la PENTRU CEI CU ANXIETATE SI ATAC DE PANICA FOARTE IMPORTANT.
Exact așa se numește acolo unde suntem mai mulți, și care fiecare ne spunem suferințele
Deci tot aici pe acest forum ROMEDIC, doar că trebuie să cauți ce ti- am spus eu mai sus, la secțiunea respectiva, îți va răspunde cineva și probabil vei primi și sfaturi.
Numai bine îți doresc și te aștept pe forum acolo sa discutam și să.vedem și părerea altora despre ce simți tu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul