ce boala pot avea?

06-06-2009
anyta95
Nu este medic/terapeut
anyta95
Buna...as vrea sa stiu ce pot avea??am niste simptome la care nu stiu sa-mi raspund personal..ma intelegeti ce vreau sa spun...de cateva saptamani mi-a scazut pofta de mancare in schimb simt foarte mult nevoia sa mananc mult dulce..(cornuri orice...ciocolata.), apa beau intr-una...am ameteli cateodata n-am putere sa stau in picioare...ma doare din cand in cand in partea stanga jos...nu stiu ce pot avea..va rog spuneti-mi...
4 comentarii
0
06-06-2009, ora 16:51
andrei2009
Nu este medic/terapeut
andrei2009
nevoia de a consuma dulce si de a bea apa multa sunt simptome ale diabetului. cel mai bine mergi la medicul de familie
0
06-06-2009, ora 16:53
anyta95
Nu este medic/terapeut
anyta95
ms mult...dar ametelile de la ce pot aparea???ultima data cand am facut analizele mi s-a spus ca sunt anemica...poate sa fie o tenta de leucemie sau altceva?
0
06-06-2009, ora 18:37
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
diabetul da si amemteli.
Faceti-va o glicemie. Daca aveti suspiciuni de anemie faceti si hemoleucograma, dar nu va mai ganditi la leucemie. Doamne fereste!
Multa sanatate si mult curaj! Medicul va poate ajuta cel mai bine, pe acest site intra rar medicii, nu au timp probabil.
0
13-08-2009, ora 11:57
victorelus
Nu este medic/terapeut
victorelus
buna ziua,
am o problema si va rog mult daca puteti sa ma ajutati.
zilele acestea mi-au aparut o iritatie pe piele, intre picioare, linga organele genitale. sunt parca niste bube mici, mici si rosiatice. nu am mincarimi sa spun atit de mari. dar asa cite odata insa nu acute. nu am avut relatii sexuale in ultimul timp, asa ca nu prea imi dau seama ce ar putea fi ? poate ciuperca sau o micoza ? insa am schimbat putin clima si conditiile de traii. acuma sunt la varsovia. daca m-ati putea ajuta cumva ori cu un sfat, ori cu careva denumiri de medicamente. va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Învață să-ți controlezi pofta de ciocolată
  • De ce unele persoane sunt atât de atrase de gustul dulce?
  • Cum scapi de dependența de dulciuri - sfaturi utile
  • Cum luptăm împotriva dependenței de zahăr?
  •