ce diminueaza efectul anticonceptioalelor?

31-03-2009
anonim06
Nu este medic/terapeut
anonim06
iau anticonceptionale Yasmin de 4 luni si ma sint foarte bine dar as vrea sa stiu ce diminueaza efectul anticonceptioalelor
3 comentarii
0
31-03-2009, ora 16:08
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
sunt unele antibiotice- cum ar fi tetraciclinele. şi greful este dovedit a diminua efectul lor. de asemenea dacă vomiţi sau ai diaree
0
30-04-2009, ora 17:23
myra85
Nu este medic/terapeut
myra85
Buna ziua! Am inceput sa iau anticonceptionale Yasmin de 1 luna pentru prima data in viata. Pe parcursul intregii luni am avut scurgeri maronii iar dupa 3 zile de la terminarea blisterului mi-a venit menstruatia. Problema este ca in prima zi (luni) a curs foarte putin, iar de marti seara a inceput distractia... a inceput sa curga foarte mult ( mentionez ca in mai putin de 24 de ore am schimbat 5 absolvante) si astazi este joi si parca e mai rau, nu vrea sa treaca, in contextul in care pe prospect spune ca fluxul se va reduce considerabil! Ma poate sfatui careva ce sa fac? Sa mai astept sau sa merg la doctor... mentionez ca am si dureri de cap! Va multumesc!
0
28-10-2012, ora 03:12
anda32
Nu este medic/terapeut
anda32
Buna ziua! In urma cu mult timp am avut o intrerupere de sarcina, de aproape 5 ani iau Yasmin! Intrebarea mea este daca o sa vreau sa fac un copil ce riscuri impun folosirea acestui contraceptiv! va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • MIT: Anticoncepționalele îngrașă
  • Anticoncepționalele ar putea afecta structura cerebrală
  • Contraceptivele orale nu cresc riscul de anomalii congenitale
  •