Ce doctor recomandati pentru o rinoplastie?

13-02-2017
razvănu
Nu este medic/terapeut
razvănu
Buna ziua. Ma gandesc de ceva timp sa fac o operatie de rinoplastie. Sunt cam indecis in privinta operatiei, deoarece am o situatie mai complicata, ex:cocoasa, nas mare si deviatie de sept. Ce recomandari imi dati?
8 comentarii
0
14-02-2017, ora 09:14
Dr. Bancila Klara Iulia
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Bucuresti
Dr. Bancila Klara Iulia
Buna dimineata!
primul pas este sa va programati la o consultatie in carul careia vom face un examen local al piramidei nazale, o sa primiti o lista de analize si de radiografii pentru piramida nazala( fata si ambele profile) pentru a se putea stabili corect indicatia dvs. operatorie. la consultatie se discuta in detaliu tot ce trebuie sa stiti despre operatia de rinoplastie si deviatie de sept nazal, asa incat sa va puteti decide asupra interventiei. Consultatia este deci primul pas pentru a obtine informatii personalizate cazului dvs. o zi frumoassa sa aveti!
0
12-03-2017, ora 23:14
Visinstr
Nu este medic/terapeut
Visinstr
Buna seara, ma intereseaza o rinoplastie in urma unui traumatism (a fost agresiune nu este un moft)., am mai facut doua operatii dar se pare ca nu am ales medicul potrivit, stiti un medic bun care opereaza la spital de stat, pentru ca bugetul meu e mai mic (1300 euro).si am si toate analizele facute?
0
28-01-2018, ora 21:50
Onlyme1
Nu este medic/terapeut
Onlyme1
Ai gasit medic in bugentul tau vinsin? Caut si eu
0
12-09-2018, ora 18:49
Hopefully
Nu este medic/terapeut
Hopefully
buna fetelor! ati gasit un medic pt corectiune cum a fost?

si eu ma pregatesc de una si caut :)
0
20-09-2018, ora 14:19
Mihaela2887
Nu este medic/terapeut
Mihaela2887
Buna. Eu m am operat pe 13 Septembrie, dar in Turcia
0
12-02-2019, ora 20:48
Neriman
Nu este medic/terapeut
Neriman
Mihaela2887, Imi poti spune, te rog, la ce clinica si ce doctor?
1
25-02-2019, ora 18:47
Mona2019
Nu este medic/terapeut
Mona2019
Buna seara !! Acum trei ani mi-am pus implant cu silicon la dnul doctor Vitalie Stan iar anul acesta vreau o rinoplastie si nu stiu ce medic sa aleg... Ma ajutati va rog !! Multumesc !!
0
08-03-2019, ora 17:24
Augusta187
Nu este medic/terapeut
Augusta187
@Mona,

Ti-l recomand cu mare drag pe dl dr. Mihai Aschilian, la dansul m-am operat si eu :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Complicațiile rinoplastiei
  •