ce e de facut?

05-02-2010
helenam
Nu este medic/terapeut
helenam
da, am facut si mi-a iesit negativ...l-am facut recent, insa am mai patit-o o data ca testul nu mi-a depistat sarcina si m-am trezit insarcinata in 5 saptamani, asta dupa ce dr imi tratase asa-zisa anexita cu antibiotice timp de 2 saptamani -nici dr nu vazuse sarcina-...n-am putut pastra sarcina si acum mi-e frica sa nu patesc iar aceeasi treaba...intrebarea mea este daca as fi insarcinata exista vreun risc pt copil? as vrea sa-l pastrez, daca o fi...multumesc mult
1 comentarii
0
05-02-2010, ora 20:31
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu exista risc caci Postinor ai luat anul trecut si tu menstruatie ai avut dupa Postinor...deci daca ai ramas insarcinata, asta s-a intamplat dupa menstra, anul acesta, nu are legatura cu ce ai luat in trecut.Bebelusul nu e afectat de nimic. Asta in cazul in care esti insarcinata, dar nu cred.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul