ce exercitii se fac pentru a scapa de colaceii abdominali?

04-06-2009
LUMI27
Nu este medic/terapeut
LUMI27
As dori sa stiu ce exercitii se fac pentru a scapa de colaceii abdominali. Stiu ca abdomenele sunt bune dar de asemenea stiu ca sunt anumite pozitii utile pentru toti muschii abdomenului si ca trebuie combinate cu anuimite exercitii. Astept raspuns
6 comentarii
0
15-06-2009, ora 11:13
trifan francesca
Nu este medic/terapeut
trifan francesca
daca ai sa te duci la fitness vei beneficia de abdomene la spalier (ajuta la colaceii de pe abdomen foarte mult), sunt deasemenea foarte bune si abdomenele de la sol.eu iti recomand sa te duci si vei vedea ca are efect.am fost si eu.acolo vor fi mai multe aparate care te vor ajuta la colaceii de pe abdomen.mult succes!
0
18-06-2009, ora 01:13
Biancaaa
Nu este medic/terapeut
Biancaaa
daca nu vrei sa faci abdomene iti recomand urmatoarele exercitii pt acasa:
stai pe spate si ridici picioarele la 45 de grade stai 10 secunde.Repeti exercitiu de mai multe ori.
Altul ar fi sa stai pe spate . in timpul in care ridici picioarele drepte de pe sol urmand sa le indoi aducand genunghii aproape de piept in acelas timp ridici si parte de sus a corpului.repeta exercitiul.ps: incearca sa nu revii la sol 100%.important e sa-ti simti muschii cum lucreaza.
tips:intr-o sapt nu scapi de colacei.trebuie sa fii insistenta.Daca apelezi in plus si la masaj ar fi ideal.
afta
0
18-09-2011, ora 11:24
Stefan Angel
Nu este medic/terapeut
Stefan Angel
Tot ce s-a spus sunt greseli, si chiar in cazul unor rezultate cu acele exercitii de abdomen(doar) sa stiti ca in timpul ala puteati arata de 2X mai bine.Abdomenele nu inseamna ca iti slabeste grasimea abdominala, contractia muschiului abdominal ajuta la desvoltarea lui, nu la diminuarea grasimii.Este adevarat ca in timp se duce si grasimea dar ea s-ar duce mult mai bine cu exercitii combinate.Cu alte cuvinte daca vrei sa slabesti in zona abdomenului nu trebuie sa faci doar abdomene si nici sa le excluzi, trebuie sa faci jogging + cardio + abdomene + alimentatie.Daca respectati aceste 4 criterii, garantez efecte de 2 ori mai accentuate si de 2 ori mai rapide decat cu niste abdomene facute zilnic.
0
02-10-2011, ora 17:27
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Subscriu la ce a spus domnul Stefan Anghel!
Pentru a scapa de grasimea acumulata intr-o anumita parte a corpului nu este suficient sa faci exercitii doar pentru acea zona.
0
07-10-2011, ora 12:59
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Sfatul lui Stefan este 100% da a uitat sa-ti mai zica si de al 5lea criteriu: ai nevoie si de vointa! Depinde doar de tn daca vrei sa slabesti cu adevarat sau nu!
0
07-10-2011, ora 12:59
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
100%bun*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: