ce inseamna congestia pelviana?

27-05-2006
butterfly_20gr
Nu este medic/terapeut
butterfly_20gr
as dori sa stiu si eu ce inseamna congestia pelviana. am fost la medic si mi-a dat un tratament cu dixociclina si flamexin. am 20 si cand am contact sexual sint dureri in partea mai dinspre abdomenul inferior...
nu sunt sigura dar cred k e pe langa ovarul stang sau pe trompa uterina
va rog ajutati-ma
4 comentarii
0
27-05-2006, ora 00:00
Dr. Adam Evelina
Identitate neconfirmată
Dr. Adam Evelina
Congestie pevina sau sindrom inflamator pelvina reprezinta un fel de "raceala" a ovarelor, dar uneori si a zonelor invecinate: trompe, uter, uretra. Este frecvent intalnita si multe din pacientele mele s-au tratat natursit. Daca nu scapati de dureri dupa tratamentul cu antibiotice puteti sa-mi solicitati un tratament natural
0
29-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Congestia pelvina este o acumulare mare de singe in zoma respectiva.Poate avea mai multe cauze, infectia pelvina fiind una dintre ele, dar si sarcina produce congestie pelvina si la fel si aparitia menstruatiei. Durerile resimtite la contactul sexual pot avea legatura si cu o excitatie insuficienta.
Presupun ca tratamentul cu antibiotice l-ati primit in urma unor analize care au obiectivat o infectie, asadar el ar trebui sa ne ajute, dupa ce il terminati, sa excludem cauza infectioasa a acestor dureri pe care le resimtiti la contact.
0
08-01-2007, ora 00:00
anonim.anon
Nu este medic/terapeut
anonim.anon
dixociclina? nu cumvae doxiciclina?
0
14-11-2007, ora 00:00
markmorisson
Nu este medic/terapeut
markmorisson
channge the pozition wen you fuck or don t fuck no more ! or get a vibrator ! or call a plumer ! they are so man solutions you don t imagin!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Sindromul congestiei pelvine

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: