Ce ma ajuta pentru ameliorarea/incetarea obsesiilor si compulsiilor?(TOC)

04-08-2017
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
Cum sa scap de obsesiile si compulsiile tot mai persistente din tulburare obsesiv compulsiva?Practic, sufar si de schizofrenie paranoida inceputa acum un an dar nu mai am simptome severe la boala(halucinatii si alte chestii)insa ceea ce ma supara este TOC-ul si obsesiile.Imi vine sa fac compulsii in gand cand imi vine vreo obsesie si creeaza anxietate enorma, iar pana nu fac compulsia nu trece, apoi iar vine obsesie si iar trebuie sa fac compulsia etc.
Ce medicament e bun in anxietatea data de TOC si mai ales in obsesii si compulsii?

Fac tratament cu R.Consta, escitalopram, olanzapina, venlafaxina si levomepromazin.(insa doar R.Consta e in doze mari celelalte sunt in doze mici)

Ce m-ar putea ajuta in TOC?E cel care ma supara cel mai mult impreuna cu problemele de concentrare si memorare.

De psihoterapie nu am bani si am fost in trecut in mod gratuit si practic nu ma ajutat cu nimic.
Daca cineva stie mai multe despre ce m-ar putea ajuta sa scap de TOC si de problemele de concentrare si memorare va astept aici cu un raspuns si va sunt mult recunoscator.

Multumesc
3 comentarii
1
04-08-2017, ora 22:23
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
Ai prea mult timp liber si o imaginatie bogata, d-aia iti vine sa te gandesti la prostii. Gaseste-ti o ocupatie !

Daca ar sti cineva rezolvarea la problemele pe care le-ai spus, ar fi milionar in euro.
1
04-08-2017, ora 22:42
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Intreaba-l pe psihiatrul tau daca iti poate mari putin dozele la antidepresive.
1
04-08-2017, ora 23:14
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
Sigur ! Baga-i pastile pe gat pana nu mai misca...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: