ce medicamente pot sa iau pentru ingrasare? | Forumul Medical ROmedic

ce medicamente pot sa iau pentru ingrasare?

21-04-2007
ancutza
Nu este medic/terapeut
ancutza
V a rog frumos sa-mi spune-ti si mie ce medicamente as putea sa iau ca sa mai iau in greutate cam5kg dar care sa-si fac efectul.Eu am20ani, 1.60 si40kg.va rog sa ma ajutati.
9 comentarii
0
19-01-2008, ora 00:00
oprea alex
Nu este medic/terapeut
oprea alex
dar pofta de mancare ai? poate ai paraziti, ti-ai facut niste analize?poti sa-ti suplimentezi meniul sporind nr. de calorii pt acelasi volum de hrana., ca la bebelusi-ei beau un lapte praf care are de 3 ori mai multe calorii decta cel de vaca
0
21-06-2009, ora 15:23
mihaelatzupy
Nu este medic/terapeut
mihaelatzupy
Va rog frumos daca ma puteti ajuta cu niste nume de medicamente speciale pt ingrasare.am 23 de ani shi 43 de kg
0
21-06-2009, ora 16:03
mihaelatzupy
Nu este medic/terapeut
mihaelatzupy
oare chiar nu exista niste nume de medicamente ? cum le pot afla daca exista?
0
09-07-2009, ora 13:18
ioanr.
Nu este medic/terapeut
ioanr.
Puteti incerca un tratament cu vitaminele din complexul B (1, 6, 12). Ar fi mai eficiente sub forma injectabila. Daca va incumetati. sunt destul de dureroase. Puteti incerca cu un tratament de 10 zile
0
07-08-2009, ora 22:02
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Consultati un medic internist pt investigatii detaliate, pt ca exista posibilitatea existentei unui sindrom de malabsorbtie pe fond de hipovitaminoza A sau datorita inexistentei/insuficientei florei intestinale probiotice (plus alte posibile patologii)!

Foarte bun pt inapetenta este Liv52, adimistrat conform prospectului aferent! Toate cele bune;)
0
22-01-2010, ora 14:27
byatorres
Nu este medic/terapeut
byatorres
BUNA ZIUA! am 21 ani 1, 67 si 45 de kg...de mult timp am aceasta greutate care nu a crescut mai mult orice as fii mancat.am incercat acum 1 an sa iau cateva mese pe zi, micul dejun consistent, pranz si cina la fel, si gustari intre ele...si nimic..pe vremea accea nu fumam, si nu am avut nici un rezultat.Ce as putea sa fac sa pun cateva kg pe mine?probleme nu am, am fost si la un medic endocrinolog care mi a dat ceva vitamine, si nimic, tot fara rezultate am ramas.help!!
0
06-02-2010, ora 09:29
Remicade
Nu este medic/terapeut
Remicade
Peritolul creste pofta de mancare, se da cu reteta, vitaminele - combinatii cresc si ele pofta de mancare.
0
10-03-2010, ora 10:19
monicamm85
Nu este medic/terapeut
monicamm85
Cel mai indicat este sa consultati un medic care sa va indice un tratament in urma unor analize mai detaliate, medicamentele se dau in functie de anumite particularitati ale organismului. Dar conditia este sa gasiti si un medic profesionist. Puteti cauta pe site-uri de doctori unul la care sa mergeti. exista o multime de informatii despre doctori, exista ratinguri, comentarii, sfaturi care va pot ajuta in acest sens.
0
18-04-2018, ora 15:14
Thora
Nu este medic/terapeut
Thora
Nu s-a mai scris de mult timp aici, insa sigur sunt persoane care cauta o solutie pentru a se ingrasa.

Eu sunt genul de persoana care slabeste rapid. Perioadele sau situatiile stresante au un impact extrem de mare asupra poftei de mancare.

La subiect: ianuarie 2018 aveam 52 kg la 1.73.
Am luat timp de o luna:
- BIOMED 6
- PROTEIN FORTA
- MAXIMAG
Toate conform indicatiilor de pe prospect.
Acum, in aprilie 2018 am 56 kg... Se pare ca am sanse sa le mentin.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Fructul întreg vs. sucul natural din fructe pentru o greutate sănătoasă
  • Administrarea glucocorticoizilor È™i creÈ™terea în greutate (Studiu)
  •