ce poate fi. pete albe pe brate!

28-06-2008
Getta
Nu este medic/terapeut
Getta
Buna ziua. Cer ajutorul dumneavoastra pentru a afla diagnosticul corect., . de ceva timp 5-6 ani imi apar niste pete albe pe brate de la umar in jos pina la coate, apar apoi dispar. Vreau sa spun ca mai pronuntate sunt iarna shi primavara shi am mincarimi, pielea este iritata shi mai uscata, uneori imi mai apar shi niste cosuri mici cu lichid., vreu sa mai spun ca inainte la incheietura minii mia mai aparut niste imflaturi rosii de parca a mers o rima pe sub pelia mea in forma unui cerc shi ma minca ingrozitor. Am consultat mai multi medici din Chisinau shi mia spus ca am alergie ereditara, miau recomandat niste cremuri dar fara rezultat. Asi dori sa stiu shi parea dumneavoastra ce ar putea fi shi ce tratament imi recomandati. Vreu sa mentionez ca am o fetita de 10 luni shi o alaptez. Va multumec. Astept raspuns.
5 comentarii
0
29-06-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
La Chisinau puteti merge la Dispanserul Republican (Clinica Dermatologica) la domnul profesor Muset si va va spune diagnosticul corect al bolii dumneavoastra.
0
02-07-2008, ora 00:00
Getta
Nu este medic/terapeut
Getta
Va multumesc mult pentru recomandare,
iti puteti da shi un nr. de telefon ca sal pot contacta.
O zi buna!
0
05-07-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
0992794121. Nu stiu daca acest numar mai este valabil!
0
14-05-2009, ora 00:20
yoyo931
Nu este medic/terapeut
yoyo931
buna.!
As dori sa va intreb si eu cv daca se poate.
Am vitiligo si as vrea sa va intreb de un tratament care sa repigmenteze zonele care au fost depigmentate.va rog mult sa imi raspundeti:)
0
20-05-2009, ora 19:23
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
In principiu, se utilizeaza Vitix, atat pastile cat si crema, insa ar fi bine sa va conduca tratamentul un dermatolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •