Ce pot face...?

01-02-2011
luysa_lys
Nu este medic/terapeut
luysa_lys
Am ajuns la varsta de 40 de ani si nu ma pot bucura de un copil! La varsta de 19 ani, prima sarcina am dat-o afara, apoi timp de 8 ani am avut sterilet. In urma cu 4 ani am avut o sarcina extrauterina in urma careia mi-au extirpat trompa stanga. Dupa mai multe vizite la medici, intr-un final, mi-au recomandat FIV-ul. Nu stiu ce sa fac! Intr-o luna, am facut polidin in perioada menstruatiei, intr-o alta luna am luat augumentin tot in perioada menstruatiei, iar acum am incercat cu tinctura de branca ursului in aceeasi perioada...
3 comentarii
0
02-02-2011, ora 17:17
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
8 ani de sterilet ! Nu stiati ca avorturile si, mai ales, steriletul pot duce la sterilitate si creste incidenta extrauterinelor ? Ar fi fost intelept sa nu faceti acestea. Acuma, ar merita facut un tratament homeopatic, fiindca s-ar putea ca nici FIV-ul sa nu prinda cum trebuie.
0
03-02-2011, ora 13:27
luysa_lys
Nu este medic/terapeut
luysa_lys
Multumesc pt sfat! O sa tin cont de el!
0
06-09-2011, ora 15:09
luysa_lys
Nu este medic/terapeut
luysa_lys
urmez un tratament de stimulare ovariana cu Clostilbegyt, dupa care trebuie sa fac un ecograf...si in functie de rezultat trebuie sa iau Pregnyl injectabil. Afecteaza cu ceva sau diminueaza sansele de a ramane insarcinata daca intre Clostibegyt si Pregnyl fac o pauza de o luna jumate? Va rog, dati-mi un raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul