Ce pot sa mai fac?!

23-07-2017
Mnta
Nu este medic/terapeut
Mnta
Salut vreau să precizez că am fost la un centru privat pt dezintoxicare si boli psihice ulterior am aflat 200 lei pe zi in fine..era o doctora si o psiholoaga si vreau sa precizez ca, jegurile alea intr-o lună jumatate maxim m-au facut din om neom...ideea e că m-am trezit pe pastile sedat si incepusem sa fac sport de 2 chiar 3 ori pe zi nu suportam sa stau lesinat ca restul..si imi faceam tot felul de activități la un momentdat o persoană din centru de acolo care se ocupa de curătenie si chestile tehnice reparații etc ma trage de o parte si imi spune că eu n-am nevoie de pastile să nu le mai iau acum cand vine asistenta imi da pastilele ma fac ca le iau si le arunc timp de 2 zile deja imi revenisem ma simteam bine in control natural..acum a urmat sa plec acasă si jegoasa aia de doctora i-a bagat in cap lui maicamea ca am nu stiu ce..si am luat fix la plecare pastilele si după am tinut-o asa inca o lună aratam cadavru numai eram constient..si statea pe mine sa iau pastilele incontinu de precizat ca depakine olanzapina rispen aveam o stare urâta tare mentală deprimat..plus paranoia ma simteam ca si cum am limitator la gandire ca sa pot fi cat de cat ok trebuia sa merg zilnic la sală..violenta greturi vomitat cand luam pastilele ziceai ca nu e adevarat cum eram..iar dupa aprox o lună cand cineva zicea o injuratura simțeam ca si cum imi zicea mie ma ingrozise...instant nu leam mai luat si zic sala multa sa le elimin...incepusem sa nu mai dorm bine de ceva vreme in fine la sala dau de niste băieți unul din ei doar ce depasise o depresie...si ii ziceam ca de la niste pastile am insomni in ultima vreme..si nu prea mai am energie ma intreaba ce pastile ii zic si ce credeti un prieten deal lui indopat 6 luni cu pastile avea la fel asta cu injuraturile si mia zis ca ia luat 2 ani sa isi revină prin psiholog si rugaciune imi zice daca leam luat doar o lună o sami treaca mai rapid dar sa merg la psiholog..mi-au facut bine la starea de spirit pe moment eram mai ok in schimb de insomnie n-am scapat din contra am ajuns sa dorm doar cu niste mizerii de pastile nu am deloc energie plus am niste trepidatii de ceva timp abdominale inima o simt deranjant rău părul imi cade grav respiratia e foarte
greoaie doar pe o nara pe scurt m-a distrus de tot din pacate mi-a facut creierii, corpul praf traiesc un chin din martie sunt nu exagerez un mort viu de ceva timp..
2 comentarii
0
24-07-2017, ora 17:03
Valentin ghiurluc
Nu este medic/terapeut
Valentin ghiurluc
Si mai exact pentru ce ai fost la acel centru? si care a fost diagnosticul tau?
0
07-08-2017, ora 20:53
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
Salut.Ori consulti un nou psihiatru si vezi ce tratament iti da, ori incerci ceva naturist sau homeopat, adica consulti un medic naturist/homeopat.
Ar fi de preferat prima varianta.
Nu stiu ce sa spun insa, dar cand te duci la psihiatru ii spui tot ce te supara si nu e in regula cu tie.Si pentru insomnie poate sa iti dea pastile usoare ca sa te poata ajuta sa dormi, cate un sfert, sau jumate de Rivotril de exemplu(atentie, doar un medic poate sa iti dea asta printr-un consult)...

Sau poti incerca pentru insomnie pastile de passiflora/, valeriana, /, roinita/(una din ele NU toate odata), iti dau un somn linistit, te calmeaza si te linistesc, dar trebuie sa le iei regulat dupa prospect.
Dar oricum daca ai insomnie severa trebuie specificat doctorului psihiatru mai bine.
Psihiatrul poti sa il consulti ambulatoriu, nu e neaparat sa te interneze
Iar pentru lipsa de energie poti lua niste multivitamine si multiminerale de la farmacie, sa iti mai dea energie..
Ceea ce am scris e doar o parere, o recomandare.
Sanatate multa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul