ce s-a intamplat in vaginul meu?

24-10-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Buna ziua! Am o problema pe care nu am indraznit s-o spun nimanui pana acum. Eu sunt inca virgina, dar nu pt ca nu as fi avut cu cine sa-mi incep viata sexuala ci pt ca vreau sa fiu virgina cand ma voi casatori. Totusi am practicat masturbarea de cativa ani. De obicei nu sunt probleme, dar ultima data mi-a curs sange, dar nu de la himen( nu cred ca s-a rupt, sunt sigura pt ca nici nu ma doare) ci de undeva din interior mi s-a parut ca curge sange. De fapt nu a curs propriu zis ci mai mult a colorat secretia vaginala. Asta ar fi a2a oara cand mi se inatampla. Prima data a fost acum vreo 3 ani. Ce s-a intamplat oare? Exista sansa sa imi fi ranit vaginul? Asta poate avea urmari grave? Sper din toata inima sa-mi puteti raspunde ca altcuiva mi-ar fi jena sa-I spun despre aceasta problema. Va multumesc!
10 comentarii
0
24-10-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Exista intr-adevar posibilitatea sa-ti fi produs o rana pe mucoasa vaginala, rana care n-ar trebui sa puna probleme daca nu sangereaza mult (sper ca n-ai folosit obiecte ascutite sau care nu sunt curate !). Fii totusi atenta pe viitor sa nu provoci o sangerare abundenta sau o infectie intravaginala.
0
14-11-2006, ora 00:00
sight
Nu este medic/terapeut
sight
buna ! as vrea sa aflu si eu raspunsurile la cateva intrebari care ma rod de ceva timp, dak se poate...
de asta vara de cand am venit de la mare, secretia vaginala a capatat un miros urat... si a inceput sa curga din abundentza...nu mai staim ce sa fac...si pana la urma am fost la farmacie si am intrebat. farmacista mi-a prescris niste pastile (metronidazol) si prafuri (femigin G) pe care le folosesc de vreo saptamana...intr-adevar se simte unele modificari sper bine
intrebarea mea este...dak este vb de o infectie prin ceea ce mi-a prescris farmacista pot sa tratez infectia sau doar se regleaza pH-ul ???va multumesc !!
0
27-04-2007, ora 00:00
anda16
Nu este medic/terapeut
anda16
Ar fi fost bine sa faci un examen al secretiei vaginale inainte sa urmezi un tratament.
1
23-07-2007, ora 00:00
megas
Nu este medic/terapeut
megas
femiginul b este ok pt dezinfectare locala, dar cam atat. optim ar fi sa faci o recoltare de frotiu, o lama de secretie, pt a identifica ce se intampla de fapt. d fere sa contactezi vreun microorganism de care sa nu scapi, si, mai gravi, despre care sa nu stii si sa nu te tratezi. multa sanatate si grija sporita. e ultra periculos sa te expui, la orice gen de apa, fie mare, piscine, bai lipsite de igiena. majoritatea avem sistemul imunitar f f slabit, asa incat si chestiuni minore capata amploare deosebita, daramite neglijenta grava. grija, si multa sanatate.
0
28-09-2007, ora 00:00
lalyt
Nu este medic/terapeut
lalyt
as avea o intrebare...mi-am inceput viata sexuala acum 4 luni(am 18ani).prietenul meu a fost foarte rabdator cu mine poate si pt ca si pt el a fost prima data.dar lucru care ma uimit este ca nu mia curs sange.de ce?nu o mai facusem cu nimeni.am auzit ca este posibil daca himenul este mai elastic.va rog sa imi raspundeti...multumesc!!!
0
28-09-2007, ora 00:00
lalyt
Nu este medic/terapeut
lalyt
tocmai am mai citit pe aici ca adancimea vaginului e undeva pe la12cm?oare nu e prea"dotat"?
0
21-08-2008, ora 00:00
muneka
Nu este medic/terapeut
muneka
buna.am si o intrebare si as vrea sa gasesc un raspuns.de putin timp(2 luni) am avut primul contact sexual(fiind virgina) si mi-a curs o cantitate pot sa zic mare de sange si am avut dureri mari.dupa o perioada de timp (3 sapt)l-am avut si pe al 2 contact si iar mi-a curs sange dar mai putin.ce s-a intamplat?nu s-a rup himenul in intregime?
este posibil sa mai imi curga si la al 3 contact?as avea motiv de ingrijorare?va rog sa imi raspundeti... va multumesc!!
0
04-09-2010, ora 16:10
anonim1988
Nu este medic/terapeut
anonim1988
buna. am si eu o intrebare. de cateva zile am langa vagin un fel de taietura rosie(acum cateva zile cand ma stergeam chiar mi se intiparea pe hartie si putin sange)..dar este inafara vaginului..si ma ustura doar cand ma ud..ce ar putea sa fie?..eu inca sunt virgina si nu imi amintesc sa ma fi lovit acolo...astept raspunsul, multumes.
0
07-03-2011, ora 16:13
Ge0rg1ss
Nu este medic/terapeut
Ge0rg1ss
Buna..Ma Numesc Georgiana..am 15 ani sii mi-am inceput viat sexuala..de la varsta de 14 ani.. :-?...nu stiu de ce imi simt vaginul "larg"...pna akumm am fost cu 2 baaieti (primul..sii fostul prieten)..primul..mi-aa spuss k..ash fi "larga" insa a ziso sub forma de gluma cred... iarr fostll prr nu mi-a reprosat niciodata nimic... insaa eu ma simt aiurea..sii ma gandesc ca poate..ell nu se simte bine...din cauza asta...darr nush ce sa zic..e oare doar in mintea meaa sauu chiar asa este?..
0
17-04-2014, ora 13:44
Alexandra9414
Nu este medic/terapeut
Alexandra9414
Buna. Menstrutia trebuia sa-mi vina pe 13, dar cu 3-4 zile inainte am sangerat, si nu-i menstruatia. Imi puteti spune ce am ? Ce sa fac ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •