e posibil sa fiu insarcinata sau bolnava de amenoree?

21-05-2017
Mariames
Nu este medic/terapeut
Mariames
Salut.un an in urma am avut un act sexual in care prezerv. S-a rupt si a luat indata Escapelle...timp de un an am avut ciclu normal(mai intarzia uneori), dar acum nu mi-a venit.mi-a venit pe 23 martie, in aprilie nu mi-avenit si acum deja e mai si tot nu e...nu am avut din anul trecut niciun contact sexual si nu cred sa fiuninsarcinata(daca s fi fost, trebuia demult sa-l fi nascut)...in fine, ce e de facut?mi-e frica sa merg la ginecolog...e posibil sa fiu insarcinata sau bolnava de amenoree?...Ajutorrr
7 comentarii
0
22-05-2017, ora 00:18
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Orice tulburare de ciclu menstrual trebuie neaparat investigata. Asa ca va rog sa consultati un medic ginecolog.
dr Petre Muresan
0
24-05-2017, ora 11:56
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

va recomandam sa consultati un medic, din pacate virtual nu se poate pune un diagnostic; corpul omenesc fiziologic este diferit de la individ la individ si ceea ce poate fi aplicat la o persoana nu se poate la alta; de aceea va recomandam sa consultati un medic, numai in urma unui consult puteti avea un diagnostic acurat al dereglarii ciclului menstrual; preventia si consultul medical este important sa faca parte din viata oricarei femei si atunci cand se diagnosticheaza ceva exista tratamente care pot ajuta, frica nu va face decat sa intarziati administrarea unei conduit medicale potrivite pentru dvs

Va multumim pentru increderea acordata clinicii Marie Stopes.
0
26-05-2017, ora 18:28
Mariames
Nu este medic/terapeut
Mariames
Oricum, nu pot fi insarcinata, nu?
0
27-05-2017, ora 14:44
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Va rog urmati recomandarea de a consulta un medic ginecolog.

dr Petre Muresan
0
20-07-2017, ora 17:56
Dmsca
Nu este medic/terapeut
Dmsca
Buna ziua!Sper din suflet sa primesc un raspuns referitor la problema mea.Am avut contact sexual neprotejat cu ejaculare inainte de menstruatie cu 4 zile(asta intamplandu-se luna trecuta in iunie.luna aceasta normal trebuia sa am menstruatie pe data de 23 si iarasi s-a intamplat contact sexual cu ejaculare pe data de 17.in 18 mi-a venit menstruatia in cantitate redusa chiar foarte redusa in prima si a doua zi. Tin sa precizez ca daca as fi insarcinata m-as bucura enorm.Care ar fi cauza acestei dereglari?Am facut un test luna trecuta dupa contactul sexual cu 10 zile si a iesit negativ.oare sa fi fost prea devreme si acum sangerarile care le am sa fie cauza unei sarcini?
0
21-07-2017, ora 09:20
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

va recomandam sa consultati un medic ginecolog si sa efectuati si o ecografie transvaginala; este important sa intelegeti ca pentru sanatatea dvs. in orice problema medicala virtual nu va poate da nimeni un diagnostic corect, incercati sa evitati "sfaturile" gasite pe internet si neavizate de medici, este nevoie sa fiti vazuta de un medic pentru a avea un diagnostic acurat si pentru a primi un tratament correct; chiar si in cazul in care altcineva a experimentat acelasi lucru ca si dvs. organismeul este diferit de la persoana la persoana, istoricul medical este diferit si nu se aplica acelasi tratament sau cauza

O zi buna,
Echipa Medicala Marie Stopes
0
21-07-2017, ora 18:34
Dmsca
Nu este medic/terapeut
Dmsca
O sa ma programez pentru un control de inadata ce ajung in tara. Va multumesc pentru raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: