Ajutor ! Atac de panica sau ce ? E grav?

28-12-2016
Onlyme1
Nu este medic/terapeut
Onlyme1
Buna seara, as vrea sa impartasesc si eu povestea mea cu voi sa vad daca a mai trecut cineva prin asa ceva :)

De la inceputul lunii decembrie mi.a aparut un nod in gat, ziua si noaptea foarte deranjant apoi seara cand ma puneam la culcare pur si simplu nu puteam pentru ca ma trezeam dintr o data fara aer la atipire... asta a fost cateva zile la rand, noaptea nu aveam probleme. Pe 7 decembrie inainte sa adorm parca ma corentat ceva si dintr-o data tremuram foarte foarte tare, inima imi batea foarte puternic, transpiratii reci, furnicaturi si amorteli in mana stanga, senzatie de lesin...m-am speriat groaznic, problema e ca de atunci simt o presiune continuua in zona inimii, un discomfort ceva, pare si putin umflat pieptul si cateodata se lasa in mana stanga o usoara amorteala. Seara cand stau in pat imi simt inima cum bate, o aud si nu pot dormii cum trebuie... e o presiune in zona inimii mereu. Ce sa fie? mi.am luat doar tensiunea de atunci si o aveam 13 cu 7, a doua zi... fiind si putin speriat
1 comentarii
0
30-12-2016, ora 13:22
anatol11
Nu este medic/terapeut
anatol11
Nu va faceti probleme, in primul rand incepeti cu activitati zilnice cum ar fi plimbatul in aer liber. Mai este posibil ca tensiometrul dstra sa nu fie unul foarte bun, va recomand tensiometrele -------*, am platit 80 RON pe un tensiometru de brat cu tot cu taxele de livrare la usa. Recomandabil ar mai fi sa faceti o vizita la medicul de familie.

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul