Ce sanse sa fiu insarcinata sunt?

03-08-2011
justme14
Nu este medic/terapeut
justme14
Buna! Am 16 ani si mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu de curand. De doua zile ma simt rau, mai exact am dureri de cap, dureri de burta si stari de voma, stiu ca sunt simptome intalnite in diverse cazuri, dar m-am gandit prin absurd ca as putea fi insarcinata X_X, desi cred ca sansele ar fi foarte mici din moment ce ne-am protejat de la inceputul actului sexual, iar eu nu eram in perioada fertila, eram in a 8 zi [ la trei zile dupa incetarea sangerari].
Voi ce parere aveti? Ce sanse sa fiu insarcinata sunt?
3 comentarii
0
03-08-2011, ora 21:26
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Daca te-ai protejat nu ai de ce sa-ti faci griji..numai daca se rupe prezervavtivul, daca crezi ca a fost totul in regula, stai linistita..
0
03-08-2011, ora 21:35
miam
Nu este medic/terapeut
miam
Fa un test de sarcina dupa cel putin 7 zile. Partea proasta e ca poti ramane si la 8 zile, ziua 10-17 este valabila doar la un ciclu regulat de 28 de zile, altfel perioada se modifica., si nici asa nu e sigur 100%, mai sunt si alti factori care pot influienta declansarea ovulatiei. Caz concret, stiam asta si tocmai am ramas in ziua a 8-a, ridicol nu? asta inseamna ciclu neregulat! Pe urma depinde cum v-ati protejat, sansele pot fi mici dar si accidentele pot fi intr-un oarecare procent.
0
03-08-2011, ora 22:20
justme14
Nu este medic/terapeut
justme14
Nu am tocmai un ciclu regulat...in jur de 30-35 de zile.
Au trecut doar 4 zile, deci cu testul mai astept, dar vroiam sa stau linistita pana atunci :-s.

Accidente cu prezervativul nu am avut, sa alunece sau sa se rupa, dar cum spune miam "sansele pot fi mici dar si accidentele pot fi intr-un oarecare procent. "

Multumesc pentru raspunsuri!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •