ce se intampla?

06-08-2009
kittynutza
Nu este medic/terapeut
kittynutza
de cateva zile am inceput sa am dureri foarte mari de cap tulburari ale vederi si imi curge sange din nas de foarte multe ori ba chiar mi sa intamplat sa imi curga si din gura.ce poate sa fie...e vina calduri sau e cazul sa ma sperii?
3 comentarii
0
06-08-2009, ora 10:11
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consultati un medic sau un medic homeopat.
Dupa cate stiu eu corpul se detoxifiaza prin nas atunci cand in sange sunt anumite toxine care nu pot fi eliminate altfel. Faceti urgent o dieta cu eliminarea alimentelor daunatoare si a bauturilor reci.
Eliminari de sange apar cel mai des de la boli de splina si mai ales expectoratii de sange.
Ati avut cumva intepaturi in coaste in ultimul timp ?
Splina este distrusa prin bautul des de apa rece sau mancatul de inghetata mai ales atunci cand este cald, beti ceai sau apa calduta si nu apa rece, ca arabii.
0
06-08-2009, ora 12:23
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
kittynutza mergi la medicul de familie sa te consulte!Se poate ca si caldura sa fie de vina, dar mai bine mergi la medic!!
"Splina este distrusa prin bautul des de apa rece sau mancatul de inghetata mai ales atunci cand este cald, beti ceai sau apa calduta si nu apa rece, ca arabii"-sunt de acord cu tine scarface!!Eu nu consum nimic rece :D
0
06-08-2009, ora 19:53
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hello!

Caldura este un factor declansator al simptomelor/semnelor descrise de tine. Epistaxis-ul (sangerarile nazale) poate sa para pe fond insolativ, dar si datorita unei tensiuni arteriale crescute sau crescande. Consulta medicul de familie cum te-as sfatuit si Jackie si mergi la un control internist minutios.
Sangele care-ti curge din gura cel mai probabil se scurge din fosele nazale, te rog sa-l expectorezi pt ca daca-l inghiti iti iriti stomacul si risti chiar sa vomezi.
In alta ordine de idei, si fluidele reci si foarte reci vaforizeaza fragilitate vasculara, iar acest fapt predispune la hemoragii...fii precauta si mergi la medic!

Toate cele bune si insanatosire grabnica!

Salutari ScarfaceJackie ;))))

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Lentilele de contact telescopice, o soluție inovatoare pentru afecțiunile oculare
  • Picături oftalmice pentru îmbunătățirea vederii pe timp de noapte
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Testul oftalmologic ce permite diagnosticarea problemelor de vedere la domiciliu
  • Ochelari care pot reduce progresul miopiei la copii
  • Problemele de vedere sunt asociate cu mortalitatea
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  •