Ce se intampla.totusi ? | Forumul Medical ROmedic

Ce se intampla.totusi ?

24-05-2016
lexxxy
Nu este medic/terapeut
lexxxy
Salutare. Am mai scris pe forum cateva subiecte referitoare la atacurile de panica si anxietate insa am o problema care ma supara si nu stiu ce este. Am renuntat la tratamentul de anxietate intrucat nu vreau ca la 22 de ani sa ma indop cu pastile si imi iese ;))

Problema pe care o am sta in.nici eu nu stiu. E de la inima, nu e de la inima.e de la plamani nu e de la plamani. Am facut zeci de ekg, ecografie si nu mi s-a spus ca as avea ceva.

Zilele trecute am urcat pana la etajul 4 sa iau ceva din casa si mam pus pe genunchi, inima batea mai alert ca dupa un efort si deodata m-au luat cateva extrasistole din ce am realizat eu...am pus pana la vena de la gat si inima batea odata, apoi pauza urmata de cateva batai rapide dar m-am linistit, aseara am iesit la alergat si dupa cateva ture in timp ce alergam am simtit o senzatie care nu pot sa o explic, e una care ma urmareste de multi ani.ca un gol care vine din interior pe trahee si o secunda de senzatie de lesin...e ca un gol in gat sau ceva nu stiu sa il explic.aveti ceva ideei ?? a mai patit cineva
1 comentarii
0
24-05-2016, ora 13:05
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cam 5-10 % dintre persoane se vindeca complet de la primul episod de anxietate.

Puteti sa va prezentati la cardiolog si sa cereti toate analizele amanuntite pentru inima.

Daca totul iese ek, astea sunt somatizari de anxietate. Citeste cu atentie despre asta pe site-urile de profil. Informeaza-te. Vezi videouri pe Youtube in romana si engleza. In general aceasta afectiune vine si se retrage in episoade.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici