Ceata la ochi drept

02-11-2010
slsmaster
Nu este medic/terapeut
slsmaster
Buna ziua.as dori si eu sa stiu ce sa fac.mi-am cumparat un monitor nou care suporta rezolutie mare- deci rezulta k scrisul sa miscorat mult si as vrea sa stiu dc intr-un timp scurt ochiul drept ma supara se vede incetosat si parca imi da impresia k vreau tot timpu sa ma frec la el sami revina vederea normal.de mentionat k stau la calculator cam 8-12 ore pe zi...am fost la un consult medicat la oftalmologie dar doar un test mi-a facut adica mia pus picaturi de 3 ori in ochi pana sa dilatat pupila, apoi s-a uitat prinochi cu un aparat si al doilea test(daca se poate numi test) mam uitat intr-un aparat care apropia sau departa imaginea mi-a zis k nu am nimic la ochi si sa revin cu 60 lei pentru un examen de fund de ochi.stau cam prost cu banii si vreau sa stiu chiar merita la clinica din ghencea de la capat 41 sau sa cer trimitre in alta parte si sa platesc eventual un consult complet?
3 comentarii
0
08-11-2010, ora 10:22
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Bine este sa faci examen oftalmologic complet ; unde, cum, tu alegi. Si, eventual, poti sa -ti faci o pereche de ochelari pentru calculator, daca nu exista alte probleme; numai bine
0
19-12-2010, ora 22:13
balaban nelu
Nu este medic/terapeut
balaban nelu
cu respect pt domnii doctori, , buna ziua de vre0 6 luni am o problema la ochiul drept care se agraveaza pe zi ce trece si oftalmologul meu spune ca nu am nimic grav. prima data mi-a aparut un punct negru cat mucul de chibrit insotit de niste perisori care se misca tot timpul;am luat reteta cu vit+antioxdanti antibioticul si picaturi o luna de zile- pauza-si iar am repetat dar de geaba. in plus acum sa format ca o potcoava pe ochi tot de cul.neagra care la fel se misca odata cumiscarea ochiului .dar cand revine peste iris nu mai vad mare lucruva rog din suflet sa ma ajutati dac puteti cu un sfat va multumesc anticipat nelu balaban
0
31-12-2010, ora 10:32
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua!S-ar parea ca este vorba despre miodezopsii; dar pentru diagnostic, ne intereseaza examenul vitrosului, al retinei, o ecografie oculara, un camp vizual;Aveti si alte afectiuni ???Diabet zaharat, HTA, ateromatoza( pentru ca ne putem gandi la o hemoragie vitreana sau o sechela dupa hemoragie vitreana), sinuzita( radiografie de sinusuri)????.Faceti aceste investigatii pentru a ne putea orienta catre un tratament; numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: