cefalee, dureri cap, confuzie, depesie ?

18-05-2010
ecucu27
Nu este medic/terapeut
ecucu27
Buna ziua..de 1 luna jumate am niste simptome foarte urate, sunt mereu obosit, fara chef, am dureri de cap, senzatie de dezorientare, pierderea simtului a propiei persoane, nu am chef de nimic.desii dorm f mult, ma trezesc tot obosit si cu o oarecare teama in suflet in fiecare dimineata (ca e posibil sa am o boala psihica), parca nu ma mai pot bucura de mai nimic, am si tulburari de memorie si de concentrare, nu mai am chef sa joc un joc pe calculator de ex, sau sa vad un film bun.parca nu mai stiu cum ! si nu mai vad nimic distractiv, nu stiu ce poate sa fie, doctorii nu-mi gasesc nimic, poate fi vorba despre o depresie ?care nu mai trece am avut un stress major acum vreo 2 luni, si daca e vorba de depresie cum pot trece peste fara ajutor psihologic, prin regim alimentar..multumesc mult de raspuns
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Biblioterapia - pot cărțile să vindece depresia?
  • Depresia la vârstnici
  • Durerea de cap
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Durerea de cap după somn
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  •