Cefalee, secretii nazale apoase

05-09-2018
Cristian97
Nu este medic/terapeut
Cristian97
Buna ziua!Acum 2 luni m-am operat de cornete nazale hipertrofe si deviatie de sept.Inainte de operatie, prezentam cefalee de cateva luni(am efectuat si un RMN care a iesit bine, toate analizele posibile, la un moment dat un doctor mi-a zis ca digestia ar putea fi deficitara asa ca am facut si elastaza pancreatica+proba de digestie, toate bune), iritatie in gat, secretii apoase din nas(mai ales dimineata), dimineata tuseam eliminand o tuse incolora.Dupa operatie, cam pana acum cateva zile, totul a fost ok.De cateva zile prezint cefalee ingrozitoare, dureri le tamplelor, urechi infundate(imi simt capul ca intr-o menghina).Nu am febra desi mereu am impresia ca imi arde fata, termometrul nu arata mai mult de 37.Tensiunea este ok, 110/70 puls 80.Simt un discomfort la nivelul gatului si dureri musculare(mai ales gambe).Specific ca molarii de minte din partea de jos sunt crescuti incomplet(de mai bine de un an), in curand voi merge la un doctor sa rezolv si problema aceasta.Ce imi recomandati?
2 comentarii
1
05-09-2018, ora 21:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Sa consulți un medic stomatolog și un medic orl
Durerile se combat cu antiinflamatoare
0
05-09-2018, ora 21:40
Cristian97
Nu este medic/terapeut
Cristian97
Credeti ca ar putea fii si de natura digestiva?Nu prezint dureri la nivel abdominal, am impresia ca gura este putin uscata si gatul iritat..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.