Cefalee și stare ciudata (sinuzita)

17-12-2017
Babe19
Nu este medic/terapeut
Babe19
Buna ziua, am 17 ani și de aproape 1 an am fost diagnosticata cu sinuzita, am fost internata la Victor Gomoi in București unde mi s-au făcut toate analizele și tratamentul specific. Durerile de cap nu mai erau așa exagerate. Am înțeles ca aceasta raceala nu se vindeca. Tin sa Menționez Ca de atunci am stări ciudate, frica de orice, îmi fac singura gânduri negre și cred ca încep sa înnebunesc. Încă am dureri de cap, uneori mari. Am fumat droguri cred ca 2 luni, dar nu in cantități mari, înainte cu 2 luni sa răcesc. Am răcit ieșind cu parul ud și prosopul in cap in jumătatea lunii Ianuarie. Am nevoie de ajutor, stările mele de somnolenta și fricile ma îngrozesc !!
3 comentarii
0
17-12-2017, ora 07:50
Babe19
Nu este medic/terapeut
Babe19
Aștept răspuns, va rog!!
1
18-12-2017, ora 15:19
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Într-adevăr, această răceală nu se vindecă dar nici nu se moare din ea. Sigur ce ai fumat nu te-a ajutat ci din contră, e o problemă de sănătate total separată de sinuzită. Totuși, dacă fizic nu ai nimic altceva atunci recomandarea mea este sa mergi la un psiholog. Frica asta extremă are o cauză bine definită. Poate tu nu-ți mai aduci aminte (fiind atunci sub influența drogurilor) dar subconștientul tău știe. Eu cred că ai fost la un pas de moarte. Orice frică extremă are o bază (întâmplare) reală.
0
23-12-2017, ora 00:00
Babe19
Nu este medic/terapeut
Babe19
Mulțumesc din suflet pentru răspuns! Voi merge la un psiholog pentru a depăși situația asta dificila. Pentru tratarea sinuzitei am găsit un remediu cu acupunctura, ce părere aveți?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Sinuzita a fost asociată cu un risc crescut de boli reumatice
  •