Cei cu anxietate-panica dati un click | Forumul Medical ROmedic

Cei cu anxietate-panica dati un click

01-05-2008
1qwertyu
Nu este medic/terapeut
1qwertyu
Nu de mult timp am inceput sa imi dau seama singur ca sufar de anexitate practic ma sperii din orice prostie daca ma cheama un priten in orash am emotii (imi vine sa vars diaree) daca stau in casa singur iar imi fac rau findca ma gandesc intruna la ce asi putea avea dar la mine fiind inceputul cred ca se poate trata mai usor prin a vorbii cu oameni care a trecut prin asa ceva asa ca asi dorii cei care AU AVUT PROBLEME SAU MAI AU SA ISI LASE ID-URILE DE MESSENGER AICEA pentru ca pe mine ma ajuta foarte mult sa vorbesc cu oamenii... astept id-uri ce-i care vor sa ma ajute
31 comentarii 12 ÃŽnainte ›
0
01-05-2008, ora 00:00
silvi 77
Nu este medic/terapeut
silvi 77
buna, si eu sufar, la fel ca si tine.Eu am mai mult timp de cand sunt in starea asta.daca vrei sa vb rufy_ges
0
01-05-2008, ora 00:00
tigeratlantic
Nu este medic/terapeut
tigeratlantic
Sa nu faci un diabet de la frica acesta, nu e bine, suferi de probleme cu inima?
0
01-05-2008, ora 00:00
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
John vezi ca am dat un raspuns mai jos (pt Dorina) pt aceleasi probleme! La voi s-ar putea sa fie vorba de o fobie sociala si-atunci primesti paroxetina, eventual Distonocalm sau o tulb anxioasa si-atunci ti se da un antidepresiv si un anxiolitic!Vezi ce mai zic medicii !
Mai nou, occidentalii trateaza fobiile cu o tehnica de eliminare a emotiilor negative (EFT), dar la noi este insuficient explicata si popularizata ! Dureaza 5 min si...nu costa nimic !
0
01-05-2008, ora 00:00
Psih. Sorina Voicu
Identitate neconfirmată
Psih. Sorina Voicu
Draga John, daca tu spui ca problema ta este la inceputuri, este foarte bine ca te-ai hotarat imediat sa ceri un ajutor. Personal te sfatuiesc sa cauti un psihoterapeut care sa te ajute sa-ti rezolvi problema intr-un mod sistematic, pas cu pas. Este mult mai eficient decat discutiile cu oamenii si te va invata sa faci fata mai bine acestor situatii daca ele vor mai aparea pe parcursul vietii.
Iti urez mult succes!
0
01-05-2008, ora 00:00
1qwertyu
Nu este medic/terapeut
1qwertyu
nu stiu sigur daca am probleme cu inima..dar obosesc repde cand fug...bine nici sport nu prea am practicat ca sa zici ca sunt in forma..dar eu stiu ca nu am
1
02-05-2008, ora 00:00
dorina28
Nu este medic/terapeut
dorina28
John, vad ca si tu ai o problema se pare asemanatoare cu a mea. Spui ca la tine este la inceput. La mine cred ca s-a declansat in copilarie, o perioada mi-a disparut si apoi mi-a reaparut. Cred ca cel mai bine ar fi sa consultam un psihoterapeut sau un psiholog, nu stiu prea bine care este diferenta. Poate ne explica cineva care stie. Oricum eu credeam ca problema asta a mea nu o mai are aproape nimeni, pana sa deschizi tu subiectul tau, pt ca mie nu-mi raspunsese nimeni care sa fi avut aceasta problema.
0
02-05-2008, ora 00:00
dorina28
Nu este medic/terapeut
dorina28
Poate mai citeste cineva care s-a tratat de aceasta problema la psihoterapeut si poate sa ne dea cateva idei cum sa scapam de emotii si sa fim un pic mai echilibrati si mai puternici.
0
25-05-2008, ora 00:00
lechat
Nu este medic/terapeut
lechat
nu ai cum sa fi echilibrat si puternic atunci cand esti inconjurat de ostilitate, de oameni care iti vor raul, atunci cand ai in palmares traume psihice, obsesii, frustrari...psihoterapeutii nu fac minuni, presteaza doar in mod mecanic, pentru salariul lor lunar si bonusuri.
0
27-05-2008, ora 00:00
garoafa
Nu este medic/terapeut
garoafa
Am pe cineva apropiat cu anxietate depresie si tulburari compulsive a facut tratament la toti medicii din Oradea si la doi din Cluj fara nici un rezultat. De un an nu mai accepta sa ia nici un fel de tratament, s-a izolat in casa nu mai iese afara nu are prieteni decat calculatorul, nu doarme numai ziua nu mananca se simte groaznic.Va rog dati-mi un sfat ce pot face sa-l ajut, sa-l scot din starea asta, sa-l conving sa ia un tratament sa mearga la un medic aici, in strainatate oriunde.
0
27-05-2008, ora 00:00
lechat
Nu este medic/terapeut
lechat
vezi tu GAROAFA,

boala asta e boala secolului.nici medicii nu cunosc un tratament care sa fie chiar eficient.in strainatate daca te duci tot xanax iti da.
eu am aceleasi probleme, sunt la un pas de.hopaaaaa.suferinta imi mananca sufletul cu fiecare secunda care trece.nici eu nu stiu ce sa mai fac.e groaznic.mai bine pamant de ulcele...decat asa o viata.
0
28-05-2008, ora 00:00
Adip
Nu este medic/terapeut
Adip
Shi eu ma lupt cu anxietatea-depresiva de doi ani. Panicos, eram si inainte, dar nu ma deranja. Am studiat-o si am citit mult despre ea. In primul rand, evitati sa mai rasfoiti insistent Net-ul in cautarea vindecarii. Aici gasiti atat pareri bune, dar si informatii eronate ce activeaza foarte mult anxietatea.Stirile de la canalele TV private, aproape ca anihileaza tratamentul anxietatii. Anxietatea nu este altceva decat o modificare reversibila a creierului ce bombardat cu stres (incepand cu temerile de la scoala, problemele sociale, de sanatate, etc...toate informeaza creierul primitiv ca suntem atacati, rezultatul fiind "blocarea" acestuia in garda.De aici toate efectele psihosomatice aferente. Episoadele prelungite de anxietate secatuiesc de energie (scade serotonina) si urmeaza depresia. Ne speriem si iarasi urmeaza anxietatea. In primul rand trebuie tinuta sub control anxietatea ! Exercitiile de respiratie, pot face minuni ! Eu le practicam mereu, fortat, facusem febra musculara.Sedativ PC este un calmant eficient ! Dar., daca nu ne modificam modul de percepere al realitatii, conceptiile despre viata, este foarte greu sa eliminam factorii de stress.Acestia sunt in mare parte autogenerati: o privire mai ciudata a unui coleg, o emisiune TV idioata despre studiile x despre boala y, etc, etc. Totusi eu nu pricep ce medici inca prescriu Xanax sau alte pastile depasite, cand acum sunt o multime de antidepresive ce dau o dependenta mult mai redusa. Mie mi-a facut bine Efectinul, dar in doze foarte mici (15mg in loc de 150mg dat de doctor) si are efect combinat cu PSIHOTERAPIE intensa ! Cert este ca acesta permite activarea emisferei drepte cerebrale, ceea ce permite obtinerea unei relaxari profunde si combinat cu studiul unor carti de filozofie, psihologie esoterica (de exemplu), poate fi o buna solutie pentru mentinerea in echilibru a neurotransmitatorilor. Cert este ca nu e nimic defect in structura creierului, ci programele rezidente (mai ales cele primare) sunt ravasite si nu pot mentine acel echilibru chimic al creierului. Ele se pot rearanja, dar cu conditia sa nu le zuratacim noi prin modul cum percepem pericolele in societatea in care traim. Si nu lasati crizele anxioase sa-si faca de cap ! Pastilele ne sunt un aliat, dar, ca si in cazul alcoolului sau a unor droguri, conteaza dozajul si frana.
0
28-05-2008, ora 00:00
lechat
Nu este medic/terapeut
lechat
Adip

Esti aproape de adevar.Este corect ce ai scris.Eu am luat de toate, fara nici un efect.nici psihoterapiile n-au fost de folos, nici sedintele de bioenergie, nici..., nici...
Ideea e ca nu sta in puterile noastre sa ne vindecam de boala asta abstracta.Noi percepem realitatea exact asa cum este ea.de fapt, adica monstruoasa.Ceilalti se bucura de inconstienta lor si o percep eronat, spre fericirea lor.Ei sunt in apropiere de prapastie dar nu o vad.Noi suntem in prapastie, dar nu putem sa ecaladam peretii abrupti.IMPOSIBIL!
0
31-05-2008, ora 00:00
Adip
Nu este medic/terapeut
Adip
In primul rand realitatea este cea generata de noi !!! Este generata de creier si este adaptata la scara dimensionala aferenta simturilor noastre. Noi dispunem si de emisfera cerebrala dreapta, functionarea acesteia denota liniste, fericire, daca este blocata. suntem expusi depresiei si anxietatii in infinitatea modurilor de manifestare a acestora. Daca un anxios sau un depresiv accepta sa se calugareasca la un schit din vf. de munte ( Patrunsa de exemplu), pariez ca-si va reveni si va cunoaste fericirea! Unii au facut-o...! Dar e greu, tocmai programele mentale ne mentin anxietatea sau depresia. Alcoolul ne transforma in animale (OSHO), dar ne scapa de depresie si anxietate. De ce ? Pentru ca ne opreste accesul mental la programele de baza., adica cele defecte.Solutia? Uitarea! E singura arma! Dar trebuie intretinuta, orice Duminica trebuie petrecuta in compania prietenilor, Fortat ! La bere, vin, orice!Prietenii, familia, sunt sansa vindecarii ! Alceva nimic, medicamentele sunt bune doar in cazul crizelor! Cine poate, sa faca Yoga intr-un club, , va obtine sanatate si fericire. Izolarea de societate este CADEREA ! Nu conteaza ideologia ! Conteaza sa crezi in acea ideologie! Adevarul nu-l cunoaste nimeni, de aceea ne putem selecta ceea ce consideram noi a fi adevar ! Crede in ceva! Vei fi puternic!
0
31-05-2008, ora 00:00
lechat
Nu este medic/terapeut
lechat
ce te faci cand acei prieteni nu exista, iar familia iti este ostila?
cand esti practic inconjurat de atatia oameni si te simti singur, inconjurat de dusmani? cu cine sa comunici? cu societatea care ti-a facut si iti face in continuare rau?
0
05-06-2008, ora 00:00
carmen79
Nu este medic/terapeut
carmen79
pararea meae sa mergi laun psihiatru, sa iei un tratament si apoi sa continui cu psihoterapie, ideea e ca anxietatea te poate izola de cee ace vrei sa faci si orice pas pe care il faci inapoi se recastiga cu multa munca, deci curaj, mergi la medic si priveste cu incredere pt ca fiecare duce o cruce, eu am zile fff proaste uneori si nu ma las, inciuda calvarului date de aceste stari depresive si anxioase,.
CURAJ..la tine e mai usor deci lupta
0
05-06-2008, ora 00:00
carmen79
Nu este medic/terapeut
carmen79
pararea meae sa mergi laun psihiatru, sa iei un tratament si apoi sa continui cu psihoterapie, ideea e ca anxietatea te poate izola de cee ace vrei sa faci si orice pas pe care il faci inapoi se recastiga cu multa munca, deci curaj, mergi la medic si priveste cu incredere pt ca fiecare duce o cruce, eu am zile fff proaste uneori si nu ma las, inciuda calvarului date de aceste stari depresive si anxioase,.
CURAJ..la tine e mai usor deci lupta
0
05-06-2008, ora 00:00
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Adip ! Nu ORICE ideologie e buna ! Sunt bune doar acelea care nu contrazic propria ta religie (in cazul in care esti ortodox) ! Pe restul poti sa le citesti de curiozitate sau ca fapt divers !..Se vede ca esti tanar !
0
09-06-2008, ora 00:00
Adip
Nu este medic/terapeut
Adip
Stevens
Sa zicem ca la 40 ani sunt inca tanar ! Eu consider ca nu sunt superficial in gandire. Din contra, incerc sa fiu cat mai obiectiv, sa nu ma cramponez de o religie, sau alta. Daca eram cu adevarat credincios, conform spuselor bisericii, nu trebuia sa fiu anxios. Anxietatea este generata intocmai de necredinta ! De exemplu: un credincios crestin se teme doar de Dumnezeu. Noi am fost educati conform principiilor materialismului (in Occident e si mai mare confuzia, toti il slavesc pe Dumnezeu dar la scoala ti se spune ca El nu exista); in cel mai bun caz reusesti sa gasesti ceva refugii in curentul New Age ce pare mai apropiat de modul nostru de comunicare actual( e doar un exemplu ). Exercitiile Yoga sunt foarte bune pentru sanatate (este deja inclusa in categoria sporturilor, spre disperarea celor traditionalisti gen MISA), Reiki (prietena sorei mele a devenit maestra Reiki in urma unei amenintari medicale, acum este fericita si de o stabilitate psihica demna de invidiat). Interesant este ca multe tehnici ale psihologilor sunt influentate de procedeele Orientalilor. Mi se pare normal. Ei si-au studiat intens propiul organism si mintea cu multe mii de ani in urma...In celelalte zone, razboaiele au creeat alte mentalitati, preocuparea principala fiind manipularea maselor. Nu neg originea Divina a Bilbliei, sfaturile date in Evanghelii sunt foarte bune, dar nici nu reusesc sa ma abandonez total in Credinta Ordodoxa (Jung nu prea a convins lumea academica psihiatrica de existenta divinitatii si nimeni nu a mai incercat sa o faca de atunci ).La ora actuala progresul mare al informaticii, incepe sa ne lamureasca din ce in ce mai mult cu privire la structura noastra de organizare a programelor mentale si chiar de modul cum creem noi realitatea.
0
11-06-2008, ora 00:00
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Adip depinde cine iti preda exercitiile si cu ce intentii ! Psihologii au preluat cateva exercitii si tehnici pt un scop bine determinat ! De restul nu poti sa fii sigur ! Adevarul il cunosti si tu : "EU sunt Calea, Adevarul si Viata !".. Restul sunt povesti pt copii !..
0
12-06-2008, ora 00:00
Adip
Nu este medic/terapeut
Adip
Tocmai ! Am cautat sa aflu Adevarul si tocmai suferinta psihica m-a determinat sa incep cautarea lui. Inainte mi-era prea lene sa-mi bat capul cu asa ceva..., mai citeam despre noile teorii din Fizica dar teorii neverificate, ipoteze. In mod clar se vede evolutia informaticii, suprapunerea ierarhizata a programelor similara cu cele mentale, generarea unui camp informational si a unor retele ce poate mentine informatia, chiar daca multe din calculatoarele gazda dispar. Materialismul este in declin pt. ca incepem sa constientizam ca suntem pura informatie ! Toate modelele fizice le-am adaptat materialiceste la dimensiunea perceputa de organele noastre de simt ( spectrul vizibil, audio, termic, etc) si le-am constientizat prin programe mentale pure. Mecanica cuantica ne e cam greu s-o pricepem, o aplicam, functioneaza, dar materia se tot marunteste in acceleratoarele de particule pana la...disparitie. Nu ramane decat informatie pura. Unii o numesc Energie. In fine, eu ma simt excelent cand utilizez emisfera dreapta a creierului, filozofez sau ma infierbant sexual...! Daca as scapa si de anxietatea ipohondrica ce-mi poate declansa crizele de anxietate sau depresie ar fi ok ! Din pacate nu pot crede nici in Darwin, nici Reiki, Yoga mistica, nici in Crestinism; prin urmare nu pot decat sa ma zbat ca pestele pe uscat.Cine nu are Credinta (oricare ar fi ea) e sortit anxietatii. Adevarul nu poate fi inteles de mintea noastra. Nu are cum, pt. ca un sistem informational nu se poate cunoaste pe sine in totalitate, ci doar cel superior lui il poate cunoaste.
0
23-07-2008, ora 00:00
mee_mee
Nu este medic/terapeut
mee_mee
Adip imi spui si mie ce reactii adverse ai avut de la efectin te rog? ca si mie mi-a fost recomandat dar mi s a spus ca timp de o sapt ma voi simti cam aiurea...dupa care o sa ma simt "beton"...si de aceea mi-a fost frica sa incep a trecut o sapt deja de cand mi a fost reomandat si eu nu l am luat, si inca o chestie, mi-a zis doctorul sa sparg capsula s sa iau jumatate din continut, dar in prospect scrie ca trebuie inghitite intregi ca nu trebuiesc divizate.
0
11-08-2008, ora 00:00
moto
Nu este medic/terapeut
moto
va rog frumos sa ma ajutati!am suferit o interventie chirurgicala pe coloana in urma cu 6 luni si la 2 luni dupa aceasta interventie am fost diagnosticata cu anxietate si atacuri de panica!de 4 luni iau lexotan insa au aparut efecte adverse cred.tot timpul am ameteli si senzatii de voma!cu toate astea cand incerc sa reduc doza -iau 3mg/zi o jum de pastila dimineata si o jum seara-simptomele de anxietate revin:am dureri de inima, greata ameteli, furnicaturi tot tacamul!am citit ca incetarea brusca a tratamentului poate produce chiar si stop cardiac fibrilatii.va rog ajutati ma deja imi e frica sa plec de acasa fara medicamente;sticluta de apa;punga pt ca am si senzatii de sufocare.e groaznic!am 21 ani si nu pot pleca de acasa decat insotita de mama mea!daca imi poate raspunde un doctor sau cineva care a trecut prin asa ceva.am vointa sa las lexotanul dar as vrea sa ma asigure cineva ca ce simt e ok si nu sunt in pericol de moarte!!!!!!!!!!!va rog mulllltl!multumesc
0
19-03-2009, ora 11:25
sniper1ro
Nu este medic/terapeut
sniper1ro
tot timpul aproape sunt stresat. intru in panica pe nepusa masa, simt ca ma sufoc, ca nu am aer. am impresia ca o sa imi pocneasca o vena o artera ceva, ca o sa mor sa ma duc dracu. m-am saturat.nu mai beau, nu mai fumez, nu mai beau cafea ca nu imi creasca tensiunea. puseurile de tensiune le am in general seara sau in week-en cand sunt linistit. ma ia cu calduri, simt ca nu poty respira, am o ameteala cumplita si parca.mor. apoi dintr-o data ma lasa. e cineva care are aceleasi simptome?
0
24-03-2009, ora 12:37
catalina2000
Nu este medic/terapeut
catalina2000
va rog frumos sa ma ajutati si pe mine de 5 ani iau fel de fel de calmante si tot ma simt rau.am o panica de frica si simt ca imi bate inima si simt cum mi se umfla gatu, ma ia tremuratu si nu stiu ce sa mai fac am fost la doctor si mi-sa dat niste calmante care nu au nici un rezultat, simt si niste furnicaturi si simptome de sufocare, mie frica sa stau singura sau sa schimb casa.mie frica sa plec la drum fara pastile sau cand plec intru in panica de frica sa nu mi-se intample ceva.asi dori sa le las dar nu pot.incerc sa reduc din doze dar mie frica sa nu ma imbolnavesc de altceva.cee asi putea sa fac?si mai am o intrebare daca raman insarcinata cauzeaza la copil pastilele?va rog din tot sufletul sa ma ajutati.va multumesc
0
24-03-2009, ora 23:22
lechat
Nu este medic/terapeut
lechat
adip!
eronat ce spui ca: anxiosi fiind, cauza ar fi lipsa de credinta. cuvintele astea apartin, in genere, popilor, acelora care se cred drept intermediari intre noi si D-zeu.printr-un monolog interior poti comunica astfel cu Divinitatea.relatia este directa si mai adevarata.sa nu confundam, insa doi termeni care sunt distincti:credincios si bisericos.
toti cei suferinzi de depresie, panica dusa pana la teroare, cred in sinea lor ca singura vindecare vine de la D.-zeu.
am ajuns cu totii intr-un punct mort.de ce?.cum de am reusit? simplu!...traumele din copilarie, frustrariile, singuratatea, prejudecatiile, superstitiile si reguliile societatii ne-au transformat in niste adulti cu inimi de pisici.
cica :lupta sau fugi! cu cine naiba sa lupti? cu morile de vant?? imposibil...unde sa fugi?si daca o iei la sanatoasa, cat crezi ca te tin bateriile? dupa doi pasi cazi lat...
sa lasam deoparte explicatiile stiintifice, nimeni nu detine adevaruri existentiale.
0
27-03-2009, ora 22:20
Adip
Nu este medic/terapeut
Adip
lechat..., Dupa doi ani de torturi determinate de catre dezechilibrului neurotransmitatorilor, in care psihicul superior a trebuit sa lupte cu creierul primitiv pentru mentinerea statutului social, am invatat multe lucruri !Tindem catre fiinte superioare dar creierul primitiv este puternic si doreste sa fie oblojit ! El vrea apa, sex, mancare, siguranta in caz de atacuri asupra corpului material. Sexul este catalizatorul existentei mamiferelor. Asigura echilibru si alunga anxietatea.
0
29-03-2009, ora 23:13
lechat
Nu este medic/terapeut
lechat
Adip
posibil ca asta sa-ti trebuiasca tie:sex.fiecare ajunge la anumite concluzii de-a lungul vietii.daca tie iti face bine, practica-l.dar sa sti ca si persoanele astea dependente de instinctul primar, animalic, si ele nu sunt scutite de probleme psihice, de nevroze si alte alea.sa nu ne limitam la atata.exista ceva mult mai puternic ce te poate face sa ajungi in extaz: priveste natura, acolo unde ea e curata.
ce te-ai face daca si sexul ar provoca durere? te-ai mai ancora de el?
0
30-03-2009, ora 13:31
voicu nicolae
Nu este medic/terapeut
voicu nicolae
am trecut prin acelasi calvar prin anii / 90 cand mai ca nu se stia nimic de atacul de panica.am lasat medicii care nu mi-au fost de nici un folos si am prins calea alternativa a produselor naturale.a fost greu dar m-am vindecat, iar astazi ajut pe altii sa se vindece. am studiat mult, am citit mult astfel sant in masura, .cunoscand foarte bine boala, sa va ajut..- cu psihoterapie si cu ajutorul cuiva avizat, puteti invinge aceasta boala.
0
30-03-2009, ora 21:10
lechat
Nu este medic/terapeut
lechat
v. nicolae
calvarul asta despre care vorbim, a debutat la mine din '87.intr-adevar, psihiatrii habar n-aveau despre aceasta boala, pe-atunci.am intrat la nebuni, vaca si am iesit si mai vaca! hai sa va spun ce tratamente am urmat de 22 de ani incoace, iar boala s-a agravat intr-atat incat am tendinte de autodistrugere:napoton, , meprobamat, amitriptilina, seroxat, seroquel, xanax, piracetam, fluoxetin, haloperidol, neurol, fevarin,
coaxil, lexotanil, carbamazepina, cipralex...groaznic.nici un efect favorabil.am dat-o si pe naturiste, degeaba.
am fost si la popi, mai rau mi-au facut, m-au lovit mai tare in capatzana...ce mai e de facut? hm...nimic.
asadar, nu ne putem vindeca, atata vreme cat traim intr-o ambianta ostila, anosta, plina de constrangeri...ne sufocam!...lumea asta infama, cinica ne soarbe ultima picatura de sange, lighioanele, hiene, sobolani, se plimba infumurate printre noi, ne agreseaza fizic, psihic...se cultiva violenta, prostitutia si anticultura...unde e frumosul din natura? a disparut? eu nu-l vad, nu-l simt, poate si din cauza ca sunt mioapa...
si unii mai au tupeul sa spuna ca, , viata este frumoasa"? numai prostii au noroc!
0
17-06-2009, ora 00:03
Adip
Nu este medic/terapeut
Adip
Referitor la sex, imi mentin parerea ca are un rol puternic in echilibrarea emotionalului. Eu mi-am revenit incet-incet, acum am multe momente de relaxare si fericire. Am depasit si faza cu ciocolata, apoi bautura, etc Mai am de luptat cu anxietatea ipohondrica ce imi genereaza stress. Tocmai acesta impiedica vindecarea Perioadele mai lungi de liniste m-au determinaqt sa uit de depresie. Si tocmai uitarea este cheia infrangerii reactiilor posttraumatice psihic ! De asemenea apropierea de o anumita credinta, ne ajuta enorm sa regasim fericirea.
.
Adaugă un comentariu / răspuns
31 comentarii 12 ÃŽnainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul