Cel mai nou antipsihotic alocat in România si in lume

26-01-2018
Utilizator_183527
Nu este medic/terapeut
Utilizator_183527
Buna! As avea o mică curiozitate: care este cel mai nou antipsihotic aparut pe piața și comercializat în România? Am întrebat-o astăzi pe doamna doctor și mi-a spus că este Xeplion, cel pe care-l iau eu, apărut în 2011, sau Invega Maintena(tot ca Xeplion, doar că se face o dată la 3 luni). Însă am văzut că cineva a pomenit pe forum de Piportil L4 despre care am găsit mai multe informații în engleză decât în română.
Dar care este cel mai nou antipsihotic aparut în lume și folosit la ora actuală? Am căutat pe net, dar m-am încurcat mai mult, deși căutarea a fost în engleză.
2 comentarii
2
27-01-2018, ora 07:57
CatincaR
Nu este medic/terapeut
CatincaR
Naty, nu stiu sa-ti raspund. Bravo tie ca iei Xeplion, ultimul aparut in Romania, scump tare dar compensat 100% si ca te simti foarte bine cu el si nu ai efecte secundare! Acum, ca e iarna, inteleg ca stai pe Youtube s.a., dar cum vine primavara si daca nu gresesc stai la tara, eu in locul tau mi-as lua un caine, niste animale de dus la pascut, un rucsacel cu merinde in spate si un aparat de fotografiat si as sta toata ziua pe coclauri. :) Viata poate fi frumoasa si pensionat cu schizofrenie la 20 de ani, nu-i asa? :)
1
27-01-2018, ora 12:02
Utilizator_183527
Nu este medic/terapeut
Utilizator_183527
Da, aveți dreptate! :D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul