cer ajutor dl.doctor flueraru - secretii in gat

11-11-2009
LINDNER CHRISTIAN
Nu este medic/terapeut
LINDNER CHRISTIAN
Am nasul infundat, si imi tot vin secretii mucoase in gat.Acum 6 ani am fost operat de polipi, dupaia am putut respira bine, cam 2 ani mai tarziu am fost operat de hipertrofie de cornete.In fiecare noapte daca dorm cu capul culcat mi se infunda nasul, trebuie sa dorm cu capul foarte ridicat (3 perne).Am facut de doua ori endoscopie nazala, prima data mi s-a zis ca am din nou hipertrofie de cornet, la a doua endoscopie mi s-a zis ca am o deviatie de sept.Am facut si radiografie de sinusuri si mi s-a zis ca am o voalare a sinusurilor maxilare.Dupaia am mers cu radiografia la un doctor orl care mi-a zis ca am un chist in sinus, apai eu nu mai stiu ce sa cred am voalare sau chist in sinusurile maxilare.Pana acum am fost la 7 doctori orl.Fiecare dintre ei ziceau unii ca am rinita vasomotorie, altii rinita alergica, altii deviatie de sept, altii sinuzita.
Cel mai suparator este ca imi tot vin scretii mucoase in gat.Eu nu mai stiu pe cine sa cred, de doi ani pana acum tot folosesc tot felul de decongestive nazale si antihistaminice, pe toate le-am incercat.Am facut si testari alergologice, a iesit ca sunt alergic la histamina, am luat tot felul de antialergice dar nici un rezultat.
Va rog spunetimi ce am!!!!
6 comentarii
0
11-11-2009, ora 15:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
asi vrea sa stiu si eu CE AI?
daca te.au vazut 7. si nu ai aflat.. eu cum pot sa.ti spun fara sa te fi vazut?
Cu siguranta este o componemta alergica.. dfiindca altfel ar ceda la un tratament sau altul.
scrie.mi varsta, tensiunea, Kg.
ce medicamentae ai administrat in nas,
ce tratamente ai luat pe gura..
trimite radiografie SAF scanata pe mail
0
11-11-2009, ora 16:15
LINDNER CHRISTIAN
Nu este medic/terapeut
LINDNER CHRISTIAN
am trimis radiografia!
0
11-11-2009, ora 16:18
LINDNER CHRISTIAN
Nu este medic/terapeut
LINDNER CHRISTIAN
21 ani, tensiune 140.10, 79 kg
in nas bixtonim, rinofug, olinth, biorinil, ser efedrinat.
pe gura sinupret, prednison, ketotifen, fluimucil.
am trimis radiografia!!!
0
13-12-2009, ora 19:11
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Christiana, din tot ce ai scris pana acum pe forum mi-am dat seama ce te-ar vindeca si de starea de lesin si de restul :-)
Ti-am scris un mesaj, da click pe "modificati profilul dvoastra"
0
23-01-2010, ora 21:00
rodica_ungureanurodica
Nu este medic/terapeut
rodica_ungureanurodica
Buna ziua Domnule.Doctor, sint operata de otoscleroza la urechea dreapta de pro.cosgaria si au trecut patru luni si jumatate si eu aud ca si cum nu ma-m operat deloc ca linainte de operatie si ce e mai rau ca nu-mi revin din ametiala si nu pot sa ma intorc mai brus ca ametesc ca-si cind vad totul in reluare si simt capul greu si nu mai sint un om normal. am luat tratament cu sermion si betaserc si am facut perfuzi 10 de fidrocortizon si ia gingo prim si nu-mi revin deloc, va rog din suflet sa-mi spuneti ce pot sa fac ca cu dom. pro. nu pot da de el ca -e tot timpul ocupat s-au plecat si ma programat abia in martie si e prea mult, va-s ruga sa-mi spuneti daca ar fi indicat sa fac un RMN.Si daca se poate sa-mi suneti care din prof.de la bucuresti sint mai buni Doc.Ataman sau Prof Doc. Ciuchi, ca sa ma pogramez la unul din dinsi..V a multumesc din suflet si astept raspuns. va rog sa-mi sunrti daca pot sa fac RMN.Va doresc sanatate
0
24-01-2010, ora 14:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
RMN.. nu are cum sa ajute in cazul Dvs.
problema este la urechea interna, unde sa petrecut acea interventie.
posibil acea proteza acre a fost introdusa sa provoace aceste simptome..
dupa parerea mea este posibila o reintervemntie pe ureche
dar numai chirurgul ORL.. care opereaza asa ceva.. poate sa decida !
cred ca pacientii de pe forum.. o sa va recomande mai precis la cine trebue sa mergeti la Bucuresti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  • Flegma în gât - ce este și de ce apare?
  •