Cervugid Ovule - Continui cu ele sau este periculos?

07-04-2018
Ana.cruc87
Nu este medic/terapeut
Ana.cruc87
Buna seara. Am fost diagnosticată cu virusul papiloma 18. Am făcut tratament 12 zile cu cervugid și acum sunt în pauza de 7 zile. În zilele imediate după tratament inclusiv astăzi nu mai am nici un pic de secreție. Înainte aveam o secreție alba zilnic timp de ani de zile. Nu știu dacă sa încep al doilea tratament cervugid de 12 sau nu?!
Dupa atatia ani cu virusul HPV imi este greu sa cred ca s-a vindecat insa nu imi explic lipsa secretiei.
In caz ca m-am vindecat mă poate afecta încă o cutie de cervugid? Este puternic antibioticul pe care îl conține? Dvs. Ce credeți? Sa iau și a doua cutie ca sa fiu sigura ca își face efectul? Sau sa o iau luna viitoare? Sau deloc...?

Va mulțumesc!
2 comentarii
0
07-04-2018, ora 06:14
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Virusul papiloma nu se vindeca cu Cervugid. Poate ati avut candida sau altceva care a produs secretia si s-a vindecat.
0
07-04-2018, ora 12:40
Ana.cruc87
Nu este medic/terapeut
Ana.cruc87
Bună! Mulțumesc pentru răspuns. Pe prospect scrie ca vindeca și virusul papiloma. Se face tratament t de 3 cutii cu pauza de 7 zile intre ele. Și eu ăsta nu știu. Dacă sa continui cu a doua cutie sau dacă îmi pot dăuna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.