cervugid se elibereaza fara prescriptie medicala?

25-02-2010
Lilush
Nu este medic/terapeut
Lilush
buna ziua.as vrea sa stiu si eu daca cervugid ovule se pot elibera de la farmacie fara prescriptie medicala? am o infectie a secretiei. am reteta de la doctorul meu ginecolog doar ca..cand mi'a dat reteta..nu am avut bani sa o iau si acum nu sunt in tara.. astept raspuns. multumesc anticipat.
10 comentarii
0
25-02-2010, ora 16:36
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
se pot lua şi fără reţetă
0
25-02-2010, ora 16:41
Lilush
Nu este medic/terapeut
Lilush
multumesc frumos pentru raspuns :D. sanatate
0
01-02-2011, ora 18:58
ophelia
Nu este medic/terapeut
ophelia
Cervugid este retras de pe piata farmaceutica?Daca da, cum de este pescris in continuare de catre medici?
0
08-03-2011, ora 01:08
icaaa
Nu este medic/terapeut
icaaa
buna ziua! am si eu o problema in loc de cervugid pot sa iau macmiror??
0
14-07-2011, ora 10:17
adrianamatei
Nu este medic/terapeut
adrianamatei
Puteti lua, dar Cervugid are un spectru de actiune complet, de la candidoze pana la cancerul de col uterin. nu are grad de comparatie cu Macmiror sau alte produse importate, mi-a fost recomandata si mie. Insa doar dupa 10 zile de tratament cu Cervugid, am rezolvat probleme avute.
Cred ca este vorba de a promova produsele din afara tarii in detrimentul celor romanesti. Trist. Un medicament accesibil, eficient si romanesc, de calitate nu reprezinta interes pentru ca nu au bani sa dea la medici probabil.
Oricum, barbatii sunt purtatori si trebuie si ei sa tina tratament, altfel boala recidiveaza.
Barbatul poate sa fac spalaturi cu bicarbonat de sodiu, sa ia nistatina, cuminol 500 (o penicilina puternica) si tinidazol. Dar astea sunt prescrise de medic.
Sanatate !
0
13-08-2011, ora 16:53
rockshata
Nu este medic/terapeut
rockshata
Asta cu Cervugidul care e bun pentru ranile pe col e un mit. Am intrebat-o pe doctorita mea si mi-a zis ca e o tampenie. Mie mi-a recomandat polygynax si pharmatex pentru infectie si a trecut rapid.
0
05-10-2011, ora 10:36
ioda
Nu este medic/terapeut
ioda
pt.rokshata.
Sunt mai multe cazuri rezolvate cu cervugid, nu spune ca este o tampenie.Fiecare medic prescrie medicamentele in functie de rezultatele analizelor, infectia ta poate ca nu era insotita de rana pe col.
Ovulele cervugid nu se comercializeaza decat in Romania.
0
06-10-2011, ora 11:35
potra maria
Nu este medic/terapeut
potra maria
Ai mare dreptate ioda, eu dupa 3 cure cu cervugid am scapat de HPV in cazul in care toti medici ma puneau sa ma operez ( ca sa ia si ei un ban). Pentru ca nu are reclama si compania farmaceutica care o produce ( undeva langa Iasi ) nu da de bani la doctori ca sa prescrie aceste ovule, doctori nu prea le recomanda, majoritatea medicilor recomandand medicamente de la compani farmaceutice de unde primesc bani si mese la restaurant.In sfarsit asta este tara in care traim. Si va scriu asta pentru ca am trecut personal prin asa ceva. Eu spun sa folositi cu incredere ascet medicament romanesc care este foarte bun.
O zi frumoasa.
0
06-10-2011, ora 13:53
ioda
Nu este medic/terapeut
ioda
pt.potra maria
ma bucur pt.tine ca te-ai insanatosit si-ti doresc sanatate in continuare.
Privitor la compania care produce cervugid cred ca gresesti(nu da bani la doctori), ei isi vand produsul in farmacii, produsul este cunoscut de medici si cand este nevoie il prescriu.Pot sa-ti spun precis ca cunosc multe femei care au primit acest tratament de la diversi medici.Si in cazul meu am primit tratament cu cervugid de la doi dr.in orasul in care locuiesc, am fost si in Cj la un dr.prof.si mi-a prescris acelasi tratament cu cervugid, care are si efect.
Sanatate multa.
0
07-10-2011, ora 10:26
potra maria
Nu este medic/terapeut
potra maria
draga ioda,
eu m-am referit la faptul ca in 2009 cand am facut tratamenul cu cervugid am aflat despre el pe internet cu totate ca ma plimbasem pe la mai multi medici nici unul dintre ei nercomandandu-mi decat sa ma operez.faptul ca acum medici il prescriu nu face decat sa ma bucure si sa cred ca suntem pe drumul cel bun
o zi frumoasa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: