ceva albicios ca o branza.. se poate ca sa ramana insarcinata din aceasta cauza?

25-09-2006
lukagh
Nu este medic/terapeut
lukagh
Buna,
Am o problema la care as dori sa aflu raspunsul cat mai repede. Am avut contact sexual neprotejal la inceput, adica am introdus penisul in vagin de cateva ori. Era intuneric si nu am observat ca pe el era ceva albicios ca o branza, nu stiu termenul corect. As dori sa stiu daca se poate ca sa ramana insarcinata din aceasta cauza. Mentionez ca dupa cateva ori fara, am folosit prezervativul. Va multumesc.
3 comentarii
0
28-09-2006, ora 00:00
sk8
Nu este medic/terapeut
sk8
Salut,

Chestia aia albicioasa se numeshte smegma si nu poate ramane insarcinata datorita ei. Dar tzinand cont de faptul ca a-tzi pus-o fara, nu potzi fi sigur daca a ramas sau nu. Daca nu tzi-ai dat drumul in ea, riscul e destul de mic, putea sa ramana insarcinata datorita secretziei de dinainte de a incepe actul sexual (inainte sa incepi, e secretat un lichid - nu stiu ce scop are - care contzine si sperma). De asemenea, sperma mai ajunge la suprafatza si fara sa-tzi dai seama, in timpul actului sexual. Daca tzi-ai dat drumul, pastile de a 2-a zi! Daca a trecut deja a 2-a zi... trebuie sa faca un test cand a trecut o saptamana de la contactul sexual, sau mai mult. Intreaba la farmacie de teste pt. sarcina.

Good luck.
0
30-09-2006, ora 00:00
lukagh
Nu este medic/terapeut
lukagh
rescriu. doar de 2 sau de trei ori am introdus penisul in vagin. Dupa care am pus prezervativul. Multumesc mult.
0
29-10-2006, ora 00:00
monika gh
Nu este medic/terapeut
monika gh
salut
pacat ca era intuneric in cazul asta...deci si lumina difuza are rolul ei...
smegma e o secretie care se aduna in pliul preputului la barbat si intre labii si clitoris la femeie in cazul ignorarii regulilor de igiena.
deci...trage singur concluzia.
cat despre a ramane sau nu insarcinata...act sexual neprotejat...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul candidozei vaginale cu iaurt - funcționează?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Candidoza vaginală recurentă - opțiuni de tratament și sfaturi utile
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •