ceva grav?

19-06-2008
boozy
Nu este medic/terapeut
boozy
am varsta pe care o am, sunt inca tanar, am undeva la 1, 80 m si abia daca ating sau depasesc 60 kg.Toate analizele la sange pe care le-am facut, inclusiv cele "guvernamentale" au iesit bine.Mananc orice dar aici pot spune ca uneori am pofta de mancare alteori nu, uneori ma sperii de cat pot manca, alteori ajung la "saturatie" din te miri ce si mai nimic..M-am saturat de cate vitamine si minerale am luat de cativa ani buni pana in prezent.Nu reusesc sa ating o greutate optima, transpir abundent de la orice efort iar mai nou, de cateva luni, 3-4, am crize de sufocare, simt ca si cum plamanii mi-ar fi prea mari pentru cutia toracica.
Tin sa precizez ca aproape anual imi fac control sangvin, un MRF.
Ma sperie starea mea de fapt, ma simt slab si neputincios si cel mai tare ma doare ca orice doctor imi spune ca sunt perfect sanatos...
Mai precizez ca sunt fumator cam de 6-7 ani, nu consum alcool deloc...
Astept cu nerabdare un sfat ca sincer nu stiu ce sa mai fac...
1 comentarii
0
31-07-2008, ora 00:00
slavered23
Nu este medic/terapeut
slavered23
in privinta plamanilor te sfatuiesc sa fii f atent. esti fumator e f posibil sai ceva, cerceteaza problema serios.
inprivinta faptului ca esti slab, ai urmat un program prescris de un nutritionist? incearca sa mergi la un astfel de medic, vitaminele luate dupa ureche nu prea pot face mare lucru.
iti trebuie o dieta cu 3 mese si doua gustari, unele recomandari le poti gasi si pe net, daca ai incercat si nu ti-a iesit, cauta un nutritionist bun.
good luck
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.