ceva grav? boala de inima ?

22-09-2007
dandinu
Nu este medic/terapeut
dandinu
am 18 ani, fac baschet de performanta de 18 ani. Pana in prezent nu am avut nici o problema la inima si am facut si niste analize recente. De aprox. 4-5 zile simt din cand in cand pentru cateva secude ( 3-4 secunde) ca si cum mi-ar vibra inima.(se simte exact ca la un telefon mobil in dreptul ei). Imi poate spune cineva despre ce e vorba va rog?
Multumesc anticipat.
5 comentarii
0
22-09-2007, ora 00:00
Dr. Halpern Rafael
Chirurgie vasculara, Bucuresti
Dr. Halpern Rafael
Pentru a sti exact care e siutuatia trebuie sa te consulte un cardiolog si sa iti faca EKG.
0
22-09-2007, ora 00:00
dandinu
Nu este medic/terapeut
dandinu
va mutluesc mult.nu am spus ca nu am nici un fel de durere. Nu ati mai auzit de asa ceva? sau poate fi o reactie pentru diferite boli?
0
23-09-2007, ora 00:00
Dr. Halpern Rafael
Chirurgie vasculara, Bucuresti
Dr. Halpern Rafael
Parearea mea e ca nu aveti cine stie ce insa chiar si simple tulburari de ritm cardiac pot ascunnde o anumita patologie chiar daca nu aveti dureri sau alte simptome.
Insa pentru a sti exact si a va scoate din cap prezenta unei patologii cardiace e bine sa consultati un cardiolog.
Anumite extrasistole sunt comune la persoanele tinere. Ele pot fi date de consumul de cafea, anumite dezechilibre ionice si hormonale, stres.
Toate aste nu pot fi diagnosticate decat in urma unui consult de specialitate. Orice supozitii nu fac decat sa alimenteze o stare de incertitudine.
0
23-09-2007, ora 00:00
dandinu
Nu este medic/terapeut
dandinu
am inteles. va multumesc mult. ma gandeam ca e din cauza ca mananc numai prostii de pe strada si fast food. banuiesc ca astea dauneaza intregului organism.
multumesc mult inca o data.
0
01-10-2008, ora 00:00
sigxcpu
Nu este medic/terapeut
sigxcpu
Buna ziua,

Ati rezolvat ceva legat de vibratii? Exact acelasi lucru l-am simtit si eu timp de o luna, pana acum o saptamana.
Am fost chiar astazi la un control si, conform EKG si ecografie nu exista absolut nicio problema.
Totusi, nu cred ca inima vibreaza la orice om ca un telefon mobil :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  •