ceva grav sau ceva trecator

25-03-2014
mihaiv26
Nu este medic/terapeut
mihaiv26
de vreo 2 zile am o stare de disconfort generala.muncesc prin curte nu obosesc dar pur si simplu nu am chef de nimic.(parca pica cerul pe mine).ce ma ingrijoreaza cel mai mult este faptul ca am mana stanga(grea) de la cot inspre incheietura mainii.
in rest nu am alte dureri.
ce probleme stiu ca am, sinuzita si deviatie de sept. in rest as zice ca as fi ok.
posibil sa fie pe baza de stres fiind fara servici si stresandu-ma zilnic ca nu gasesc.acum vreo 2 ani eu am facut un atac de panica si am luat seroxat 3 luni.
.imi puteti recomanda ceva???va multumesc
9 comentarii
0
25-03-2014, ora 21:30
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
V-as recomanda un examen clinic la neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
27-03-2014, ora 13:12
mihaiv26
Nu este medic/terapeut
mihaiv26
domnul doctor ce treaba sa aiba cu neurochirurgia???
0
27-03-2014, ora 13:14
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Poate fi vorba despre un sindrom compresiv cervical (hernie de disc cervicala), care este, evident, de competenta neurochirurgului.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
27-03-2014, ora 13:26
mihaiv26
Nu este medic/terapeut
mihaiv26
am inteles.multumesc foarte mult pentru sfat.va doresc o zi placuta!!!
0
29-05-2014, ora 16:17
ursa
Nu este medic/terapeut
ursa
Buna ziua.De aproximativ 10luni am dureri de gat ce coboara pe partea dreapta in special cand stau mult in picioare(mai mult de 2ore)si dureri in articulatia maiinii drepte(nu ma pot sprijini pe ea).Pe langa acestea de fiecare dztz cand fac efort incep sa mi tremure maiinile imi pare ca muscjii nu ma ajuta.Precizez ca am facut o electromiogrma membre superioare fara modificari si un irm cervical de asemenea cu rezultate bune.Durerile nu trec la antialgice.Ca boli asociate mentionez cateva procese neoplazice presupus benigne(fara confirmare histopatologica) pe partea dreapta san si ochi.ma puteti ajuta cu o sugestie va rog.multumesc
0
29-05-2014, ora 22:07
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Cu mare probabilitate este vorba despre un sindrom compresiv cervical (hernie de disc cervicala).
Prin urmare, trebuie sa consultati un neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
08-06-2014, ora 11:59
ursa
Nu este medic/terapeut
ursa
Mulţumesc pentru răspuns
0
18-06-2014, ora 12:45
ursa
Nu este medic/terapeut
ursa
D le doctor am vazut intre timp un neurolog care in urma irm cervical si ekectromigrama membre superioare irm cerebral toate ok cu mici exceptii pune dg.de tremor esential tratat cu avlocardyl Problema este ca nu pot sa l iau din cauza unei hipotensiuni si a dispneei de efort ce ma chinuie de aproape un an.Micile exceptii de care vorbeam mai sus sunt cateva procese neoplazice presupus benigne ce au aparut pe partea dreapta, un cavernom orbitar drept, trei fjbroadenoame mamare san drept si o suspiciune hipermetabolica -pet scan facut -la nivelul colonului drept-in asteptare biopsiile-problema care apare este ca desi eu ma simt rau stare generala alterata ganglionii gatului durerosi pe dreapta, dureri articulatie mana dreapta de luni de zile iar acum unul din oasele manii pare sa aiba o excrescenta-o voi verifica-si o alta problrma este ca toti medicii imi spun sa ignor petscanul ca sunt prea multe pe el ca sa existe intr adevar o problema si probabil rexultatul este fsls pozitiv.Sunteti de acord cu ignorarea simptomelor melr si raportarea doar la rezultatele clinice fara investigarea prin biopsii a proceselor neoplazice.MULTUMESC
0
18-06-2014, ora 15:02
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Aceste probleme depasesc cu mult competenta mea, dci nu va pot sfatui.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antiinflamatoarele non-steroidiene cresc riscul cardiovascular la pacienții cu osteoartrită
  • Rolul estrogenului în osteoartrită și durerile lombare la femei
  •