ceva in gat

03-04-2011
yuP
Nu este medic/terapeut
yuP
Aseara am avut un atac de panica. Acesta a fost din cauza ca mam trezit ca si cum as fi inecat. A inceput sa se simta ceva in gat ca si cum miar fi ramas ceva blocat. am fost la spital la 4 dimineata si mia spus ca am fost speriat din cauza aceasta. simt totusi ca am ceva in gat. unde pot face un control sa vad daca e ceva in gaT?
19 comentarii
0
04-04-2011, ora 14:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un consult la ORL.
0
08-04-2011, ora 01:18
alexya.ro
Nu este medic/terapeut
alexya.ro
buna seara, ma numesc alexya si am si eu o problema la gat.foarte des defapt odata la cateva minute imi apare ceva in gat ceva asa ca o mucoasa care vine din nas si trebuie sa scuip tot timpul, ce poate fii?amigdalite, polipii?daca nu scuip de multe ori vomit, mai ales dimineata imi vine multa mucoasa, si nici nu pot sa respir bine pe nas, respir mai mult pe gura. am fost in urma cu cateva lunii la un control u.r.l dar nu mi a gasit nimic, va rog ajutati ma ca nu mai stiu ce sa fac tot timpul sa am ceva in gat.va multumesc.
0
09-04-2011, ora 08:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poate fi o problema gastrica care afecteaza indirect faringele. faceti investigatii la gastrologie
0
10-04-2011, ora 03:28
alexya.ro
Nu este medic/terapeut
alexya.ro
va multumesc mult
0
11-04-2011, ora 23:04
yuP
Nu este medic/terapeut
yuP
Am fost la orl si am amigdalele rosii... mia dat gentamicica injectabil si ampicilina.
Nu imi trece tot imi vine mereu ceva pe gat si simt ceva la stomac. Imi vine mereu sa ragai... Ce sa fie oare?
0
11-04-2011, ora 23:14
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
numai pentru amigdale rosii..mi se pare cam complicat tratamentul administrat. cred ca trebui esa mei mergi la alt medic ORL..si la gastrologie 9 poate fi o problema gastrica nedepistata)
0
12-04-2011, ora 14:46
yuP
Nu este medic/terapeut
yuP
Medicul ORL este sef de sectie... nu stiu ce sa zic. O sa ma duc si la gastrologie... pana atunci famotidina e buna?
0
13-04-2011, ora 18:54
iulian tudorache
Nu este medic/terapeut
iulian tudorache
buna am o problema de vreo luna am o rana in gat am mai avuto dar mia disparut si amigdalitele le am unflate si probleme la ingitit cred ca de la tigari fumez de 18 ani ce pot iau
0
13-04-2011, ora 19:04
iulian tudorache
Nu este medic/terapeut
iulian tudorache
am uitat sa va spun ca mai ales pe limba am niste besicute ros exact linga amigdalite.eu stau in italia si nu am doctor de familie ce ma sfatuiti
0
13-04-2011, ora 22:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
faci cateva poze cu limba si faringele... le atasezi pe mail sa vad despre ce este vorba
0
25-04-2011, ora 12:32
iulian tudorache
Nu este medic/terapeut
iulian tudorache
nu stiu daca ati primit pozele vad ca durerea persista am lasat si tigarile dar tot rau ma simt
0
25-04-2011, ora 17:32
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu. nu am primit pozele.
-
0
26-04-2011, ora 19:50
iulian tudorache
Nu este medic/terapeut
iulian tudorache
am trimis pozele
0
26-04-2011, ora 22:17
iulian tudorache
Nu este medic/terapeut
iulian tudorache
ce regim ar trebuii
0
26-04-2011, ora 22:19
iulian tudorache
Nu este medic/terapeut
iulian tudorache
gargara cu ce trebuie facuta va multumesc pt ajutor
0
26-04-2011, ora 22:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
am mai scris pe forum. regim clasic pentru problemele gastrice( reflux gastroesofagian)
fara bauturi acidulate, fructe citrice si acru( muraturi, ottet)
0
27-04-2011, ora 18:57
iulian tudorache
Nu este medic/terapeut
iulian tudorache
multumesc foarte mult
0
18-05-2011, ora 11:07
alexya.ro
Nu este medic/terapeut
alexya.ro
buna ziua, v am mai scris cu problema mea in gat, ce vine din nas asa un lichid, am fost din nou la url si mi au facut raze si mi au zis ca am sinuzita, mi au dat ampicilina cu gentamicina si vibrocil picaturi, injectiile le am facut, dar picaturi in nas nu pot sa imi pun ca nu le suport, pun picaturile, ajung la nas si imi vine sa vars.ce as mai putea lua pt sinuzita ca nu mi a trecut cu injectii? va multumesc
0
18-05-2011, ora 11:11
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
punctii sinusale este cel mai corect
tratament de durata cu Aerosoli ar mai fi cu speranta de vindecare
daca este o sinuzita purulenta.. poate sa necesite si tratament chirurgical peste un timp
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele atacurilor de panică și cum ne putem calma
  •