Ceva sub coaste

14-12-2016
hardstyle
Nu este medic/terapeut
hardstyle
Buna ziua!
Dupa o noapte si o dimineata intreaga de varsaturi urate, zilele urmatoare cand apasam usor zona stomacului sa vad daca am dureri am simtit ca ceva se misca sub coasta. Dupa inca 1 zi 2 dupa ce mi-a trecut burta aveam acelasi simptom. Daca apas in acea zona nu tare, usor, simt cum se freaca ceva subtirel parca, nu imi pot da seama cat de mare e si de unde incepe.E ca si cum ai indoi banda de la o ruleta, simti ca se indoaie si daca ii dai drumul revine la loc sau cand apesi pe o sticla de plasitc si isi revine la loc (nu e chiar asa tare ca plasticul) nu se simte cand stau intins ci doar cand stau aplecat sau mai indoit cumva...intelegeti.. Nu doare nimic, nici discomfort, singurul disconfort al fi cel psihic pentru ca ma tem de boala. Despre ce sa fie vorba. Astept sa-mi cereti si alte informatii daca este nevoie.
18 ani, 1.84, 60 kg
Se afla in zona aceea in care sa zice "ma doare intr-o parte" uneori dupa un drum dupa mancare, fara odihna
Am efectuat o ecografie si mi s-a spus ca am o gastrita.
mi s-a prescris helides 20mg
Am intrebat de splina si a zis ca nu are nimic. Va dau o poza cu rezultatele. Daca ati putea sa ma ajutati sa inteleg ce scrie. https://postimg.org/image/8tamuydob/
De azi parca am inceput sa simt usor si in cealalta parte.am o constipatie de aproape 3 zile. Azi dimineata a fost ok, dar la scoala am inceput sa am ceva dureri de burta si am avut nevoie la baie de 2 ori in timpul orelor la scoala...asa am patit si ieri. In acele momente vreau foarte tare sa fac scaun insa tot ce iese e o mica diaree, moale putina si ceva parca nu vrea sa iasa de acolo chiar daca ma fortez cat pot de mult. Ma tem sa nu fie colonul.
2 comentarii
0
16-12-2016, ora 17:57
hardstyle
Nu este medic/terapeut
hardstyle
O parere? Va rog frumos!
0
18-12-2016, ora 12:42
hardstyle
Nu este medic/terapeut
hardstyle
Cineva? O parere? Un sfat? Altul decat mergi la doctor..o sa ma trimita la psiholog ca am mers de mai multe ori si zicea ca nu am nimic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.