Cheag de sange dupa o extractie dentara

02-09-2008
danielll
Nu este medic/terapeut
danielll
Buna ziua!
Am si eu o problema, am fost la dentist si mi s-a efectuat o extractie de masea (ceva cu 37) si dupa extractie mi sa pus un pansamet pe care mi sa spus sa-l tin circa 30 minute, dupa ce am dat jos pansamenu in locul gauri care ar fi trebuit sa ramana, am o chesti gelatinoasa si din care iese sange...
Va rog insistent sa-mi spuna si mie cineva daca este normal sau ce este de facut.

Va multumesc!
3 comentarii
0
02-09-2008, ora 00:00
candycandy
Nu este medic/terapeut
candycandy
bineinteles ca asa trebuie sa arate locul dupa extractia maselei, se formeaza un cheag de sange, care trebuie lasat acolo si nu inlaturat.
0
03-09-2008, ora 00:00
danielll
Nu este medic/terapeut
danielll
Merci Frumos pt raspuns.Si cam cat trebuie sa stau cu chiagul asta, care noaptea se face ff mare si trebuie sa il rup, nu de alta dar cred ca am inghitit cam 1litru de sange pana acum :(..si nu sa inventat un medicament care sa faca vindecarea mai repede.
0
03-09-2008, ora 00:00
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
buna ziua! compresele trebuiau tinute 2 ore si nu 30 minute...daca mai curge sange luati legatura cu medicul...nu este in regula.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: