Cheaguri in timpul menstruatiei la virgina

14-11-2017
oli.m.17
Nu este medic/terapeut
oli.m.17
Buna ziua, am 17 ani si sunt virgina. Problema mea este ca in timpul menstruatiei am cheaguri mari care ma sperie. La fel, la citeva zile inainte sau dupa sfirsitul menstruatiei am dureri foarte mari in zona ovarului, durerile tin la 2 ore foarte tare, dupa care inceteaza. Am mai stat la spital privind cauza data, dar unica concluzie care mi-au spus-o a fost ca ovarul drept este mai mare, decit cel sting. Pe urma, mi-au spus ca asa dureri se intimpla la multe fete, dar totul va inceta din momentul din care voi avea relatii sexuale. Dar la moment sunt virgina, si ma tem foarte tare de ceea ce se intimpla cu organismul meu. Unii doctori la fel mi-au spus ca aceasta e din cauza ca primul ciclu l-am avut la 16 ani. Nustiu ce sa mai cred :(. Ajutati-ma va rog si spuneti-mi daca aceasta nu este foarte grav sau e ceva normal!
4 comentarii
1
14-11-2017, ora 20:18
maar
Nu este medic/terapeut
maar
Bună, normal sigur nu este, părerea mea. Durerea menstruală ( nu numai virginele au) nu este ceva anormal dar cheagurile mari da.
0
14-11-2017, ora 21:03
oli.m.17
Nu este medic/terapeut
oli.m.17
Mersi.(
1
15-11-2017, ora 07:30
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
E normal sa aveti cheaguri, dar daca sunt mai mari decat un banut, adresati-va medicului ginecolog.
0
15-11-2017, ora 11:08
oli.m.17
Nu este medic/terapeut
oli.m.17
multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.