chiloti la servici | Forumul Medical ROmedic

chiloti la servici

15-10-2013
lorennna
Nu este medic/terapeut
lorennna
Am o amica de va lucra la un laborator de cofetarie si din pacate au ca uniforma pantaloni si bluza albe amandoua primite de cunostiinta mea care va incepe lucrul maine amica mea nu sufera sa poarte chiloti se simte mult mai comoda fara dar deh ii este frica sa nu cumva sa se vada ceva la lucru pe sub uniforma ei alba.ce ar trebui sa faca?
18 comentarii
0
15-10-2013, ora 19:46
tm28klaus
Nu este medic/terapeut
tm28klaus
boxeri albi.Nu e indicat sa mergi la servici fara chilot.
0
15-10-2013, ora 20:38
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
si cam ce solutie ar vrea prietena ta?... sunt 2 optiuni pe care le stie deja. sa mearga fara lenjerie si sa se faca de ras, eventual sa fie si concediata pt tinuta indecenta, sau sa suporte chilotul asa cum fac majoritatea femeilor. dupa o saptamana de purtat sunt destul de sigura ca o sa se obisnuiasca. si sunt o gramada de modele, are de unde sa-si aleaga.
0
16-10-2013, ora 01:17
lorennna
Nu este medic/terapeut
lorennna
Da dar crezi ca se va vede prin pantaloni ca nu poarta nimica pe dedesupt la o adica nu se duce acolo in curul gol ci doar cu pantaloni dar fara chiloti?Ce e asa de rau in asta poarta uniforma dar in rest pe dedesupt deloc?
In fine i-am sugerat sa incerce sa poarte tanga daca nu are tupeu sa se duca fara.
Dupa tine daca ar fi sa poarte ce gen de chiloti ar trebuii sa poarte pe dedesupt?
0
16-10-2013, ora 09:59
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
pai atunci de ce mai intrebi aici chestia asta? daca tu consideri ca nu se vede ca nu poarta lenjerie intima si ca e ok sa se duca fara?? nu inteleg rostul intrebarii tale, daca tu deja ai un raspuns... da, eu cred ca prin haine de culoarea alba se vede foarte bine daca poarta sau nu chilot. nu conteaza ce fel de chilot poarta, am precizat ca sunt mai multe modele tocmai ca sa incerce mai multe modele si sa vada in care se simte cel mai bine. eu cred insa ca tanga o s-o jeneze foarte tare, si din punctul meu de vedere boxerii sunt cea mai buna solutie, ca sunt ca niste pantalonasi scurti, banuiesc ca poarta vara pantalonasi scurti si ca n-are probleme cu ei...
0
16-10-2013, ora 12:01
lorennna
Nu este medic/terapeut
lorennna
Am vorbit cu ea in final si-a luat chiloti alb normali pe ea (cumparati de mama ei ) si deh spune ca se simte cam incomoda dar ca deh spera sa se obisnuiasca cu ei pe ea la munca.
Mi-a zis ca abia asteapta sa ajunga acasa si sa ii dea jos de pe ea.
1
16-10-2013, ora 13:45
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Buna ziua,
Tara arde si baba se pieaptana...acesta este un forum cu probleme de sanatate, uneori nu -mi vine sa cred ce intrebari puneti..
Chiar ma amuza, dar imi pun si intrebarea..oare ironizati sau o luati pe aratura..
0
16-10-2013, ora 14:36
lorennna
Nu este medic/terapeut
lorennna
Draga viorica acest subforum se refera ingrjirea feminina ceea ce inseamna inclusiv ce haine poarta.
Deasemenea poate pentru tine acest subiect nu este serios, interesant, dar pentru alte persoane poate sa fie pentru ca poate purtarea sau nepurtarea anumitor haine sa le influenteze fizic sau psihic.
pe principiul pe care l-ai enuntat tu si eu as putea zice ca acele persoane care isi fac implanturi cu silicoane sau tatuaje sau piercionguri sau sunt ingrijorate de cosuri etc sunt la fel cum ai zis tu dar nu am sa zic niciodata acest lucru pentru ca stiu caci probabil pentru acele persoane este o treaba serioasa, singurul lucru de l-as putea face si l-as face daca as avea ocazia sa stiu sa le dau anume sfaturi cum sa isi rezolve situatia.
0
16-10-2013, ora 17:26
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
buna lorenna,
parere:
1. DESPRE TINE ESTE VB.
2. cum POATE CINEVA PANA LA VARSTA asta SA nu POARTE CHILOT???...bleah..

asa intrebare, asa raspuns
cele bune
0
16-10-2013, ora 17:38
lorennna
Nu este medic/terapeut
lorennna
Nu e vorba de mine eu nu lucrez ci despre o amica de a mea in fin fiecare are dreptul la parerea sa, oricum am deschis acest topic ca doream pe langa ca sa gasesc un sfat in plus pentru acea amica voiam si sa mai destind putin atmosfera sa se vorbeasca si despre lucruri mai placute decat de boli grave
0
17-10-2013, ora 14:37
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
:) Lorennna, eu cred la fel ca si Maria, ca este vb de tine, ori ai uitat ca la unul dintre subiectele deschise de tine, ai spus clar ca nu suporti chilotii.Am avut rabdare sa citesc toate subiectele pe care le-ai deschis si sincer imi pare tare rau pentru situatia prin care esti nevoita sa treci.Sper sa te ajute Dzeu sa treci cu bine peste probleme!

Numai bine iti doresc!
0
17-10-2013, ora 15:27
lorennna
Nu este medic/terapeut
lorennna
jaqueline iti multumesc in numele amicei si deh asa e nici eu nu port dleoc de fapt der aceea sunt s amcia cu aceea fata ca deh asa la altcineva nu a avut curaj sa zica de teama barfelor si altor asa magarii.
in fine ce vreau sa va zic este ca dh azi sa dus fara si nu a avut belele deloc si a zis ca va fac asa s in viitor.
0
17-10-2013, ora 20:38
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
La menstruatie ce faci daca nu suporti budigai pe tine?
Eu sunt mai practica in curiozitati.
In rest, am auzit atatea incat asta mi se pare deja foarte banal si face fiecare ce vrea cu dosul sau.

Salutari tuturor fetelor pe care le stiu deja de ani de zile!
Jaque, curand mesaj! :)
0
17-10-2013, ora 21:09
lorennna
Nu este medic/terapeut
lorennna
Eu in general folosesc tanga atunci in rest deloc
0
17-10-2013, ora 21:19
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Perfect. M-am lamurit.
Daca nu faci infectii urinare si nici genitale, nu-i nici o problema.
Fiecare trebuie sa se pazeasca de orice transmisibil. Eu una iau in calcul cand ma asez undeva, daca pot lua ceva de la cineva care a stat inaintea mea. Dar n-o sa ajung sa cred ca pot lua orice BTS sau sa raman insarcinata asa ;)
Asta apropo de intrebarile de pe forum de acest tip, , , ,

Totusi, in unitatile de interes public si mai ales cele alimentare e cazul sa ii protejam cat mai multi pe ceilalti. Nu stiu daca in regulamente scrie de chiloti, dar e bine sa fim cat mai corecti din punct de vedere igienico-sanitar.
0
17-10-2013, ora 23:23
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
jaquelinne si Teodora M.

MA BUCUR mult cand va citesc.
sa aveti o seara faina
si
doar binele si sanatatea sa va inconjoare.
Va imbratisez,
cele bune,
0
17-10-2013, ora 23:33
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Merci, Maria, si tie asemenea!
0
19-10-2013, ora 19:12
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Multumesc Maria pt cuvintele frumoase!La fel si tie iti doresc!
Dora, pup fata si astept mp ;)
0
12-11-2016, ora 15:20
georgypa
Nu este medic/terapeut
georgypa
lorenna, draga mea! Regulamentul spune sa porti echipamentul de lucru! In acest caz, pantalonii respectivi. Nimeni nu spune sa porti, sau sa nu porti chiloti. Si daca se vede ca nu poarta, nu vad problema! Barbatii sunt bucurosi, femeile curioase, sau placut surprinse, fiecare cu genul ei, asa ca toata lumea este fericita!!! Doar nu incalci regulamentul, nu? Scuza-ma! Doar nu incalca regulamentul amica ta, nu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Igiena intimă corectă la femei - cele mai bune practici È™i greÈ™eli frecvente
  • GreÈ™eli în îngrijirea zonei intime (relativ frecvente)
  • Un obicei comun din bucătărie creÈ™te riscul de îmbolnăvire prin intoxicaÈ›ie alimentară
  • Potrivit unui nou studiu, cupele menstruale sunt o opÈ›iune excelentă pentru gestionarea igienei menstruale
  •