Chist-Anticonceptionale intrerupte-sarcina??? e urgent!!

26-02-2008
crysta88
Nu este medic/terapeut
crysta88
In urma cu 6 luni am fost la doctor pt k am observat o intarziere majora a menstruatiei, iar cauza s'a datorat unui chist destul de mare.Doctorul mi a recomandat anticonceptionalele Diane 35 sa le folosesc cam in jur de 3-6 luni duce ce am inceput sa le i'au menstruatia mea a devenit din nou regulata dar dupa intreruperea acestora mi'a venit in prima luna cu o intarziere de 1 saptamana iar acuma ar fi trebuit sa imi vina cel tarziu pe 10 feb si nici acuma la ora actuala nu mi'a venit.Ce sa cred? Contac sexual am avut, am folosit coitul intrerupt, iar testul de sarcina mi-a esit negativ.Ce sa inteleg mi s-a format din nou chistul ?MULTUMESC MULT DE TOT
3 comentarii
0
26-02-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
O ecografie o sa.ti raspunda la intrebarea...daca sa refacut chistul!!!
TU ai facut o ecografie de control inainte de a intrerupe anticonceptionalele?
De ce ai intrerupt anticonceptionalele..daca tot ai veata sexuala? Nu e mai simplu sa fii protejata< atat timp cat nu iti doresti o sarcina?
0
02-09-2008, ora 00:00
crysta88
Nu este medic/terapeut
crysta88
Am intrerupt tratamentul cu DIANE 35 din cauza ca am luat proportii si nu ma simteam destul de bine, ma simteam grea, si ma miscam foarte greu, nu mai aveam chef de nimic, totul presupunea un eforn enorm chiar daca inainte aceleasi activitati mi se pareau in regula.Acum am inceput sa folosesc e drept k de eri am inceput tratamentul cu Yasmin, dar nu stiu exact daca ma ajuta la ce imi trebuie, pt ca eu am probleme cu chistul la ovar, intrebarea mea este daca aceste pastile sunt bune si ma ajuta apat pentru protectia in timpul actului sexual dar si pentru chist.Astept cu nerabdare raspunsul DVS si va mulumesc anticipat
0
02-09-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Buna seara !
Va recomand sa mergeti la un medic ginecolog si dupa o reinvestigatie sa va recomande un tratament adecvat starii actuale de sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • MIT: Anticoncepționalele îngrașă
  • Anticoncepționalele ar putea afecta structura cerebrală
  • Contraceptivele orale nu cresc riscul de anomalii congenitale
  • Chist ovarian depistat întâmplător - ignorare, monitorizare sau tratament?
  • Chisturile ovariene - important de știut
  •