chist arahnoidian de cisterna magna

25-06-2008
anamaria munteanu
Nu este medic/terapeut
anamaria munteanu
Buna, Ma numesc Anamaria, 27 de ani, nu fumez, nu beau, fara boli cronice.
Am efectuat un RMN cerebral si mi s-a identificat un chist arahnoidian de cisterna magna cu dimensiuni de 12.5/14.4 mm in plan axial.
Va rog sa ma lamureasca si pe mine cineva cam ce inseamna asta si la ce doctor sa ma adresez. Multumesc din suflet!
2 comentarii
0
20-08-2008, ora 00:00
loreung
Nu este medic/terapeut
loreung
si eu am...am descop din gres...cica doar operatie
vad ca ai postat acum o luna.ai mai facut ceva in privinta chistului ? ai luat vreo mas?? zi mi te rog si mie
0
20-02-2009, ora 15:55
rodica_jemeppe
Nu este medic/terapeut
rodica_jemeppe
Postarea e cam veche, eu numai acum am reusit sa ma loghez, daca stii engleza sau franceza intra pe site-ul asta http://www.livingwaves.com/arachnoiditis/iom.htm.Succes si curaj!Si eu am arachnoidita, sfat :sa nu te operezi, cauta un neurolog bun si un anestezist cu care sa discuti despre durerile tale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK