chist glanda pineala

25-06-2012
darius 07
Nu este medic/terapeut
darius 07
BUNA ZIUA!Baiatul meu de 4 ani a fost diagnosticat cu chist de glanda pineala.VA ROG SA IMI SPUNETI CE TREBUIE SA FAC.
2 comentarii
0
29-08-2012, ora 02:27
reves_emanuela
Nu este medic/terapeut
reves_emanuela
Cititi va rog, intai cate ceva despre glanda pineala., este foarte important!E fragila, localizata undeva in centru si e responsabila, de intuitie, clar viziune, clarauditie, capacitati paranormale sau, rezumand de al saselea simt, care este esential.Un om fara intuitie va avea o viata grea.Aveti mare grija la fluor, la alimentele din comert, in special cele cu aspartam:sucuri, guma, jeleuri, etc.Sub nici o forma nu il lasati sa mestece guma cu aspartam, afecteaza glanda pineala si distruge celule neurale, adica duce incet, dar sigur la dementa.Eu nu sunt medic, desi am ceva informatii in domeniu si va recomand sa mergeti la un medic bun.Glanda pineala e foarte mica si fragila, contine apa si se poate calcifia oricand datorita fluorului si substantelor daunatoare.Va doresc multa sanatate!
0
20-09-2012, ora 05:43
Flavius_Br
Nu este medic/terapeut
Flavius_Br
akm 2 ani mi am facut un rmn unde mi sa depistat un mic kist la glanda pineala, probabil din nastere mi s a spus, akm nu stiu ce sa zic ca eu n am mai repetat rmn. dar dureri de cap am.Poate de la sinuzita.. :P
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.