Chist labial

24-05-2017
Angela Ioana
Nu este medic/terapeut
Angela Ioana
Buna seara,
Am fost operata de un chist labial stâng. Dupa 7 zile am fost externată. In urma intervenției mi s-a facut un hematom in aceea parte, un traumatism (m-am înnegrit ). Mi s-a recomandat repaus, unguentul heparina si gheata local. Chiar in ziua in care am ajuns acasa din spital mi-am pus un tampon iar peste gheata. Cand am luat-o, s-a tras din fir si acum e mai lung, mi-e frica sa nu il agat cumva. Menționez ca sunt fire care se absorb, asa mi-a spus medicul doar ca acesta era putin ieșit de la pun început. Eu m-am ingrijorat deoarece by as vrea sa ajung in situatia de a fi cusuta din nou. Nu am sângerat in urma acestei întâmplări. Credeți ca ca trebuie sa ma îngrijoreze ceea ce s-a întâmplat? Eu am sunat medicul dar inca nu mi-a raspuns si sunt îngrijorată.
Va mulțumesc!
3 comentarii
0
25-05-2017, ora 10:19
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Daca nu sangerati nu aveti de ce sa fiti cusuta din nou si evolutia o sa o aflati cand mergeti la control!
0
27-05-2017, ora 07:58
Angela Ioana
Nu este medic/terapeut
Angela Ioana
Va mulțumesc frumos pentru raspuns! Acum mi-a venit menstruația. Au trecut 10 zile de la intervenție. E in regula? Sau ar putea influența negativ evoluția? Va întreb deoarece am citit tot felul de păreri.
Mulțumesc!
0
29-05-2017, ora 09:40
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Nu influenteaza deloc evolutia, atentie doar la igiena sa fie mai ruguroasa in aceasta perioada!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.