Chist/Nodul Scrot

05-03-2018
Andrei9294
Nu este medic/terapeut
Andrei9294
Buna ziua,
ma numesc Andrei, am 23 de ani si..pe scurt am nevoie de ajutorul si raspunsul dvs deocamdata...

Problema este urmatoarea: ieri, la palparea scrotului, am simtit un chist in zona testicului stang, sub forma unui "bob" la atingere. Nu simt sa fie legat direct pe testicul. Este undeva dedesubt, unde simt si niste "vene" sau nu pot sa imi dau seama ce sunt...

Mentionez ca nu doare dar am inceput sa simt o stare de discomfort. Am incetat a practica saritul corzii care il faceam zilnic deoarece se zguduie zona respectiva. Sunt plecat din tara, intr-o zona izolata, din decembrie si nu pot vizita un doctor decat la inceputul lui aprilie ( teoretic.. ), de aceea as vrea o parere binevoitoare.

A doua mentiune este ca, am venit in locul unde ma aflu cu dureri la urinare, usturimi ( am avut contact unsafe..inainte ), iar la sfarsitul lui decembrie sperma sa dilatat si culoarea este galbuie. Momentan sperma este la fel dar urinez des ( urinatul pun pe seama ca am contactat o raceala recent si am facut si sinuzita, nasul eliminand doar puroi de cateva zile )..

Va multumesc mult.
1 comentarii
0
31-03-2018, ora 15:51
Utilizator_197198
Nu este medic/terapeut
Utilizator_197198
Ati facut un control urologic?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.