chist pineal

16-10-2009
VASYINDY
Nu este medic/terapeut
VASYINDY
ma numesc stanciu vasilica am 30 ani si un chist pineal de 8 mm.Sincer nu sunt speriata pt ca caut de fapt soutii la prb.Am programare la d_nul profesor RADU ROGOZEA dupa parerea mea cel mai bun medic in domeniu dar si un om cu un suflet deosebit.Pe 22 oct am prgr la dansul la spt bagdasar si va spun ce am rezolvat.Din simptome:Ameteli spasme camp vizual redus dureri la venele de la ceafa(banuiesc ca e vorba si de o prasta circulatie craniana);acum o sapt am folosit la o prietena un aparat Bioptron l am aplicat local adica la ceafa dar putin mai sus adica unde incep oasele craniene;intre ochi si pe mijlocul capului toate zonele fiind lucrate in 30 min;A doua zi nu mi a venit sa cred cat de bine ma m simtit;nu exagerez cu nimic dar de 3 ani nu am mai avut asa o zi in care sa ma simt un om sanatos si cu o asa stare de bine;astept binenteles sa vad ce mi spune d_nul doctor si cand ma intorc vreau sa ma tin serios de acest aparat si va spun cum ma simt ;va pup si aveti grija de sanatatea voastra
3 comentarii
0
26-10-2009, ora 22:15
mihaila liliana
Nu este medic/terapeut
mihaila liliana
d na stanciu asteptam vesti de la dumeav. deoarece suntem si noi interesati de astfel de chist sa stim cat mai multe, am inteles ca nici medicii nu cunosc prea multe despre asta, incerc si eu sa obtin informatii pentru ca de 6 luni avem in familie un caz.Astept si va urez sanatate.
0
29-10-2010, ora 17:47
melinda77
Nu este medic/terapeut
melinda77
ma numesc melinda si eu ma confrunt tot cu aceeasi problema.Chistul meu e de 6x4 mm rotund ovalar cu continut paralichidian.Pe 11 octombrie mi-am facut RMN-ul si sant chiar linistita fiindca nu este nici o schimbare fata de RMN-ul de acum 3 ani jumate.Domnu Vasilica sper ca o sa ne scrieti ce a iesit in RMN-ul de pe data de 22.sper sa gasesc raspunsul dorit de la dumneavoastra, sanatate la toti si numai bine
0
20-05-2011, ora 11:51
gina g
Nu este medic/terapeut
gina g
Buna.
.Acum 2 zile am facut un CT si mi s-a spus ca am un chist pineal de aprozimativ 8 mm si discrete modificari inflamatorii etmoidale si sfenoidale stangi.Am fost sfatuita sa merg la un medic endocrinolog, dar din nefericire pt mine medicul e plecat in concediu si revine abia la sfarsitul lunii iunie.Poate cineva sa-mi furnizeze anumite informatii sigure despre aceste probleme? Precizez ca am rar dureri suportabile de cap, dar din ce in ce mai des simt o presiune si am senzatia ca ma prabusesc indiferent de pozitia in care ma aflu(sezut, ortostatism).Starea aceasta dureaz cateva secunde si o resimt in fiecare zi.Astept cu emotii raspunsurile dumneavoastra.
Gina, 27 ani
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.