chist polar pe rinichiul stang

21-05-2006
rino_ichi
Nu este medic/terapeut
rino_ichi
am fost operata in luna aprilie prin punctie pentru a-mi scoate urina din chist dar acum se reface.de ce?chistul avea 800 de grame, ma doare nu stiu ce sa fac.am fost la control postoperator deja are aproape 100 de grame.si mi se va face din nou punctiepeste cateva luni.
rinichiul meu este malformat, este de trei ori mai mare decat ar trebui

va rog ajutati-ma.multumesc
8 comentarii
0
22-05-2006, ora 00:00
Dr. Adam Evelina
Identitate neconfirmată
Dr. Adam Evelina
De unde sunteti?
0
22-05-2006, ora 00:00
rino_ichi
Nu este medic/terapeut
rino_ichi
multumescpentru ca vreti sa ma ajuta-ti.sunt din iasi, m-am operat la parhon acum o luna
0
24-05-2006, ora 00:00
rino_ichi
Nu este medic/terapeut
rino_ichi
am fost azi la control, chistul are 9 cm dar nu vor sa intervina, stiti vreun tratament naturist, multumesc
0
10-06-2006, ora 00:00
rino_ichi
Nu este medic/terapeut
rino_ichi
va rog ajutati-ma, am facut analize la urina, dar doamna doctor de la laborator nu a stiut ce sa le interpreteze;frecvente celule epiteliale plate libere si in placarde, frecvente leucocite, mucus+ ;Va rog sa raspundeti
0
10-06-2006, ora 00:00
rino_ichi
Nu este medic/terapeut
rino_ichi
va rog ajutati-ma, am facut analize la urina, dar doamna doctor de la laborator nu a stiut ce sa le interpreteze;frecvente celule epiteliale plate libere si in placarde, frecvente leucocite, mucus+ ;Va rog sa raspundeti
0
18-04-2007, ora 00:00
leonard
Nu este medic/terapeut
leonard
0
18-04-2007, ora 00:00
leonard
Nu este medic/terapeut
leonard
Mama mea are un chist polar pe rinichiul drept de 7, 7 cm. Ce-mi puteţi spune despre el? Există tratament naturist? N-o doare. Este însă f.palidă, şi n-o am decât pe ea. Dar totuşi ce e de făcut? Vă rog tare mult!
0
04-09-2007, ora 00:00
DANACA
Identitate neconfirmată
DANACA
pentru rino-ichi
doar infectie urinara datorita prezentei leucocitelor.trebuie facuta o urocultura cu antibiograma
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Obiceiuri nocive pentru rinichi și cum îți poți proteja rinichii
  • Verificarea rinichilor - analize, teste și investigații (explicare rezultate rinichi)
  •