Chisturi pe ovare si amenoree

21-07-2016
cataleha
Nu este medic/terapeut
cataleha
Buna seara.Am nevoie de un sfat.La 17 ani am mers la medicul meu pediatru cu o durere de ovare si menstruatii neregulate.Doctorul mi-a recomandat o ecografie.La ecograf mi-au fost depistate chisturi pe ovarur drept.Am primit tratament cu Reuprofen, Nistatina si Zinnat, in timpul tratamentului menstruatia imi venea dar dupa tratament gata nu imi mai venea.Am mers la un ginecolog care mi a dat Diane 35 timp de un an.In acest an mestruatia mi-a venit bine, dar dupa aceea iar nu mi-a mai venit.Am mers la alt medic ginecolog care mi-a recomandat un consult endocrinologic si mi-a dat tratament cu Duphaston 3 luni, dupa terminarea tratamentului bineinteles iar nu imi mai venea.Am mers la enocrinolog, iar acesta mi-a dat sa imi fac un set de analize(Prolactina, TSH, T3, Radiografie de sa turceasca)care au iesit perfecte.I-am spus ca ceea ce nu inteleg este de ce nu imi vine menstruatia normal dupa atatea tratamente?In fine.Mi-a dat tratament cu Logest timp de 3 luni.Dupa trei luni surpriza...a patra luna mi-a venit fara tratament.Si am mers la endocrinolog sa ii spun si mi-a spus sa mai astept 3 luni fara tratament sa vedem daca imi va veni bine.Bineinteles urmatoarele luni nu mi-a mai venit.Deci sincer nu stiu ce sa fac, la cine sa mai apelez.Am deja doua luni de cand nu mi-a mai venit menstruatia.Am nevoie de un sfat, am ajuns la 23 de ani si nu mai stiu sincer la ce medic sa mai apelez...ginecolog sau endocrinolog?Multumesc!
3 comentarii
2
21-07-2016, ora 02:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
De la ovarele cu chisturi nu va vine.
Topiti chisturile cu ovule naturiste Propolicium.
Se topesc 1, 5 cm pe serie, fara efectele secundare ale anticonceptionalelor.
0
22-07-2016, ora 14:10
cataleha
Nu este medic/terapeut
cataleha
Multumesc frumos pt raspuns
0
22-07-2016, ora 15:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pentru putin.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: