chiuretaj | Forumul Medical ROmedic

chiuretaj

15-02-2008
bebitzoy
Nu este medic/terapeut
bebitzoy
am facut deja 5 ecografii si a zis k numai este nimik acolo decat niste cheaguri mici de sange...de aceea nu stiu ce sa mai fac...desi am de gand sa consult si un alt mnedic cu mai muta experienta pentru ca acesta era un rezident.si am pus intrebarea cu relatiile sexuale pentru ca chiar medicul mai recomandat k atunci cand imi va trece sangerarea ca pot face asa ceva, ca ma mai destind si eu.ceea ce mie mi sa parut inadmisibil sa auzi asa ceva din gura unui doctor si de aceea am cerut sfatul dumneavostra.daca mi-ati putea oferi un raspuns si in acest caz, v-as fi recunoscatoare
2 comentarii
0
16-08-2008, ora 00:00
Dr. Radu Botezatu
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Radu Botezatu
Desigur, in momentul in care sangerarea dispare, contactul sexual nu este contraindicat...
0
22-10-2009, ora 13:21
L.D
Nu este medic/terapeut
L.D
sangerarea dispare dar perioada indicata de medicii este de o luna in care nu ai voie sa intretii relatii sexuale cel putin medicul meu asa mia recomandat in urma unui avort.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O nouă strategie imagistică neinvazivă care poate detecta cheaguri de sânge din organism
  • COVID-19 este asociat cu cheaguri de sânge la nivelul membrelor inferioare, care pot pune viaÈ›a în pericol
  • Ce trebuie să È™tii despre cheagurile de sânge
  • Un studiu oferă noi perspective asupra riscului crescut de cheaguri de sânge la femei
  • Legătura dintre riscul genetic de formare a cheagurilor de sânge È™i utilizarea pilulelor contraceptive
  •